Arheoloogia aastakiri Tutulus ilmub nüüd eraldiseisva ajakirjana

Eesti ainuke arheoloogia aastakiri Tutulus on nüüd ajaloo- ja arheoloogiahuvilistele kergesti kättesaadav, kuna ilmub alates sellest aastast ajakirjalettidel oma nime ja kaanepildi all.

„Kui Tutuluse varasemad neli numbrit ilmusid Horisondi tagaküljele kiletatuna, siis loodetavasti on see Eesti arheoloogiat tutvustav väljaanne kõigile huvilistele nüüdsest paremini leitav“, ütles Tutuluse peatoimetaja, Tartu ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi arheoloogia kabineti juhataja vanemteadur Heiki Valk.

Tutuluse 2016. aasta number räägib Eesti Rahva Muuseumi arheoloogianäituse kokkupanemisest ja selle silmatorkavatest ekspositsioonidest, kirjeldab  Rõuge muinastalu uue sepikoja ehitamist ja seal raua sulatamist – nii nagu seda tehti viikingite ajal. Samuti tutvustab väljaanne 2016. aasta põnevamaid arheoloogialeide, teiste hulgas keskaegset veejuhet Tallinnas ja Vaidavere aaret, ning avaldab esimest korda Tutuluse ajaloos Eesti-sidusaid artikleid vene ja soome arheoloogide sulest. Kokku leiab ajakirjast enam kui 30 rohke pildimaterjaliga lugu kiviajast uusajani.

Tutulus on laiale lugejaskonnale suunatud, aastavahetusel ilmuv ajakiri, mis tutvustab Eesti arheoloogide tegemisi, arheoloogia uurimissuundi ja -meetodeid ning annab tagasivaate lõppenud aasta välitöödele. Väljaande eesmärk on viia inimesteni  arheoloogide tööde tulemusi, jagada uusi teadmisi ning suurendada huvi arheoloogia ja Eesti vanema ajaloo vastu.

Lisainfo:

Heiki Valk, Ajakirja Tutulus peatoimetaja, +37258451490, tutulus@ut.ee