Tartu Ülikool korraldab neljandat korda informaatika õpetamise konverentsi

13.–15. jaanuarini toimub Tartu Ülikooli Delta keskuses neljas informaatika õpetamise konverents, kuhu huvilised on oodatud tutvuma uusimate suundadega Eesti koolide informaatikaõppes ning jagama oma mõtteid ja kogemusi kaugõppe teemal. Konverentsile saab juba praegu registreeruda.

Tänavusel informaatika õpetamise konverentsil on kavas põhiettekanded Jõhvi tehnoloogiakoolist, tehisintellektist ja informaatikaolümpiaadidest. Kohapeal toimuvad töötoad, kus räägitakse muu hulgas robootikast, programmeerimisest gümnaasiumis, turvalisusest ja haridustehnoloogiast, võimalik on katsetada mitmesuguseid õpetamiseks kasulikke lahendusi. 

Osalema on oodatud õpetajad, huviringide juhendajad, koolijuhid, haridusametnikud, IT-praktikud ja kõik teised, kellele on informaatika õpetamisega seotud temaatika oluline. 

Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna õppeprodekaani professor Varmo Vene sõnul on Eesti üldharidus- ja muudes koolides viimase pooleteise aasta vältel viidud õpetamine täiesti uuele tasemele. „On näha, et meie värsked üliõpilased on varasemate õpingute käigus juba omandanud oskused toime tulla nii veebi- kui ka hajaõppega. Selle juures ei tohi alahinnata õpetaja rolli. Eesti õpetajad, ja just informaatikaõpetajad, on panustanud väga palju praeguste üliõpilaste teadmiste ja oskuste kasvu,“ ütles Vene. Ta lisas, et informaatika õpetamise konverents on sobiv võimalus jagada oma kogemusi ja teadmisi kolleegidega ning samuti hea võimalus kuulda uutest kasutusele võetud vahenditest ja õpetamise üldisest arengust. 

Lisaks põhiettekannetele ja töötubadele tutvustatakse konverentsil ka viimastel aastatel valminud uusi kursusi ja õpikuid ning jagatakse soovitusi nende kasutamiseks õppetöös. Konverentsile on veel oodatud ettekanded eri kooliastmetes kasutatavate vahendite ja ideede kohta, mis toetavad informaatika õpetamist koolides. Osalejatel on võimalik külastada Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi uurimisrühmi ja laboreid ning ka teisi Delta keskuses asuvaid üksusi.  

Olenevalt Covid-19 olukorrast riigis jätab korraldustoimkond endale õiguse korraldada konverents täielikult veebis.

Konverents toimub IT Akadeemia toel.

 

Tudengid seisavad diplomitega

Student Project Contest 2024

Exohost muster - Tartu observatoorium - Tartu Ülikool

You can apply to the summer school on planetary populations until 30 April

Mikrosatelliitide suvekool

Application deadline for Microsatellites in Planetary Science and Astrobiology Workshop is 1 May