Juhendaja(d): Marlon Dumas ja Fredrik MilaniKaasaegsed organisatsioonid tuginevad tõhusalt toimivatele äriprotsessidele. Ettevõtte eesmärkide saavutamisel on selliste protsesside pidev täiustamine möödapääsmatu, olgu siis eesmärgiks ettevõtte tegevuse tõhustamine, kvaliteedi parandamine või nõuetele vastavuse tagamine. Sellest tulenevalt on protsessianalüütikute igapäevaseks ülesandeks leida ja hinnata äriprotsesside täiustamise võimalusi. Antud doktoriprojekti eesmärk on arendada meetodid äriprotsessi efektiivsuse tõstmise võimaluste automaatseks tuvastamiseks ennustades erinevaid raiskamise allikaid ja soovitades tegevusi raiskamise minimeerimiseks. Projekti tulemiks on komplekt meetodeid ja tööriistade kogum, mis võimaldavad kasutada ennustavat modelleerimist kõigi seitsme Kulusäästliku mõtteviisi lähenemises defineeritud raiskamise vormi tuvastamiseks. Meetodeid hinnatakse reaalelulistel äriprotsesside kulgemise andmetel. Meetodid integreeritakse automaatse protsesside täiustamise tööriistakomplektiks, mida koostöös tööstuspartneritega hinnatakse juhtumiuuringutega.
Juhendajad: Dr. Evelyn Uuemaa, Prof. Tiit Tammaru, Dr. Alexander Kmoch
Käesoleva projekti eesmärgiks on luua masinõppe mudel, mis võimaldab tuvastada sotsiaal-demograafilisi gruppe kaugseire andmete põhjal rannikualadel. Kliimamuutustest tingitud meretaseme tõusu tõttu on suur osa maailma rahvastikust kasvava üleujutuste riski piirkonnas. Senised uurimused rannikualadel on peamiselt keskendunud rahvaarvu ja maakasutuse muutuste hindamisele, kuid keerukam on hinnata, millised sotsiaal-demograafilised grupid rannikul elavad. Töö tulemusena tuvastatakse kaugseire meetodite ja klassikaliste statistikandmebaaside kombineerimisel rannikualadel elavad sotsiaal-majanduslikud grupid ja nende haavatavus meretaseme tõusule.
Juhendaja(d): Tiit Tammaru (peamine juhendaja), Anto Aasa, Siiri Silm
Doktoritöö uuenduslikkus seondub segregatsiooni ja mobiilsuse seoste uurimisel inimeste kogu igapäevases tegevusruumis. Analüüs põhineb mobiiltelefonide põhisel eksperimendil Tallinnas. Doktoritöö asetub segregatsiooniuuringute paradigmaatilise muutuse konteksti, kus elukohapõhised lähenemised on asendumas tegevusruumi põhiste lähenemistega. Kogu tegevusruumi põhiste empiiriliste uuringute peamine kitsaskoht on seotud sedalaadi uuringuteks vajalike andmete kättesaadavusega. Töötades välja Tallinna 3D ruumimudeli ja sidudes selle mobiiltelefonide andmetel põhineva eksperimendiga loome me doktoritöö kõigus uuendusliku andmestiku, mis võimaldab üksikasjalikult uurida rahvusrühmade segregatsiooni ja mobiilsust, kuidas on segregatsioon ja mobiilsus omavahel seotud kogu tegevusruumi vaates ning ebavõrdsus kandub edasi vanematelt lastele. Uurimistöö tulemused aitavad nii kaasa lõimumispoliitika paremele korraldamisele.
Juhendajad: Kaido Kurrikoff ja Piret Arukuusk
Doktoriprojekti raames töötatakse välja meetod või methodoloogilised lähenemised suuruskontrollitud ja homogeensete nanoformulatsioonide saavutamiseks. Selline meetod võimaldab ravimkandjate suuremat bioloogilist efektiivsust.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.