Granö loeng: kasvatusteaduste professor Tuula Keinonen

Ida-Soome Ülikooli kasvatusteaduste professori Tuula Keinoneni avalik loeng

Science Education promoting Career Awareness

neljapäeval, 25. aprillil kell 15.00 Tartu Ülikooli peahoone senati saalis (Ülikooli 18-204).

Loeng on inglise keeles.

A major development, designed to attract young people to science studies and to raise scientific literacy among future citizens, has been to view science education as being ‘education through the context of science’. Science subjects in school have an impact on students’ future career choices and therefore need to provide students with knowledge about careers as well as skills to face challenging employment demands and working life. It is thus suggested that students need accurate information about science, technology, and engineering careers and this information needs to be part of science curricula.

Tuula Keinonen töötab Ida-Soome Ülikooli rakenduspedagoogika ja õpetajakoolituse osakonnas kasvatusteaduste professori ja osakonna juhatajana. Keinonen on doktorikraadi kaitsnud kasvatusteaduse ja füüsika valdkondades. Tema erialaks on loodusteadusliku hariduse arendamine, oma karjääri jooksul on ta osalenud paljudes selle valdkonna projektides.

Keinonen on teinud teadustööd ka Saksamaal ja Prantsusmaal. Lisaks teaduslikele publikatsioonidele on ta töötanud mitme keemia- ja füüsikaõpiku koostamise juures.

Granö loengusari

Koostöös Soome Instituudiga kutsuvad Tartu Ülikooli teaduskonnad endale külla Soome tippteadlasi, kes peavad avaliku loengu. Loengud toimuvad koostöös Turu ülikooli ja Tartu ülikooli Granö-keskusega. Sarja eesmärgiks on luua uusi suhteid Eesti ja Soome teadlaste vahel.

Rohkem infot ning toimunud loengute salvestused leiad SIIT

Lisainfo:

Miia Rannikmäe