Autor:
Tanel Meos

Kooliõpilastele tutvustati Kultuurikatlas Tartu kõrgkoolides õppimise võimalusi

Kultuurikatlas toimus 25. jaanuaril kõrghariduspäev, mille eesmärk oli tutvustada gümnaasiumiõpilastele Tartu kõrgkoolide õppimisvõimalusi. Üritusel osalesid Tartu Ülikool, Tartu Tervishoiukõrgkool, Eesti Maaülikool, Eesti Lennuakadeemia, Tartu Kõrgem Kunstikool Pallas ja Kaitseväe Akadeemia. 

Üritusel oli messiala, kus õpilased said suhelda kõrgkoolide esindajatega ning küsida lisateavet õpivõimaluste kohta. Kohal olid Tartu Ülikooli neli valdkonda – humanitaarteadused ja kunstid, sotsiaalteadused, meditsiiniteadused ning loodus- ja täppisteadused –, milles pakutavaid võimalusi osalejatele tutvustati. Õpilased huvitusid peamiselt sisseastumistingimustest, õppeainete infost ning tulevastest karjäärivõimalustest. Samuti uuriti akadeemiliseks testiks valmistumise ja selle sooritamise ning kõrvaleriala valimise, hübriidõppe võimalikkuse ja tunniplaanide kohta. 

Samal ajal toimusid ka õppekavasid tutvustavad töötoad, kus anti õpilastele ettekujutus sellest, millise tööga võib ühel või teisel erialal kokku puutuda. Tartu Ülikool pakkus viit töötuba: „Kuidas töötavad TikToki algoritmid?“, „Juutuuberite keel: kas estonglish?“, „Ladina köök“, „Kuidas räägivad Eesti noored?“ ning „Virtuaal- ja robotimaailm“. Töötubades oli palju osalejaid, kes jäid saadud kogemusega rahule. 

Lisaks messialale ja töötubadele said õpilased koguda vestlusringides inspireerivaid mõtteid oma tuleviku kujundamiseks. Konverentsil peeti viis vestlust: „Jätkusuutliku elu võimalikkus siin ja praegu“, „Kas ma olen oma valikutega rahul?“, „Aktiivne üliõpilaselu“, „Kuidas valikuid tehes vähem muretseda?“ ning vilistlaste vestlusring. Mõttevahetustest jäi kõlama mõte, et õppima peaks eriala, mis endale huvi pakub. Keskkonnahoidliku tuleviku kujundamiseks on tarvis nii loodus- ja täppisteadlasi, kes loovad uusi võimalusi kestliku mõttesuuna arendamiseks, kui ka sotsiaalteadlasi, kes kannavad neid teadmisi ühiskonnas edasi. Niisiis tulevad iga eriala oskused tulevikus kasuks, tähtis on leida endale sobivaim. 

Tartu on kõrghariduse omandamiseks hea koht ka selle poolest, et siin on palju rohelust ja parke. Meie õppehooned on jalutuskäigu kaugusel. Kaugemalt liikumiseks saab kasutada rattaringluse hüvesid. Ootame sügisel tudengilinna õppima uusi ja innukaid üliõpilasi.

Programmi „Talendid Tartusse!“ 2023/2024. õppeaasta avamine.

Talendikad esmakursuslased alustasid Tartu Ülikoolis uut õppeaastat

Professor_Amr_El-Abbadi.jpeg

Külalisloengud prof Amr El Abbadilt

Karjääripäev 2023 Ekvilibrist

Kosmosehuvi tõi Tõraverre karjääripäevale ligi 500 õpilast