Kultuuriministeerium tunnustas Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna teadlasi

27. jaanuaril toimus Eesti Rahva Muuseumis Eesti muuseumide aastakonverents, millele järgnenud galal tunnustati parimaid muuseumispetsialiste ning jagati välja kümme auhinda ja üks eripreemia. Kultuuriministeeriumi juures tegutsev Muuseuminõukogu tunnistas 2016. aasta parimaks teadusürituseks Eesti Kunstimuuseumi projekti „Rode altar lähivaates“. Muuseumiroti auhinna pälvinud projekti andsid oma panuse ka Tartu Ülikooli loodus-ja täppisteaduste valdkonna teadlased  Signe Vahur, Alar Läänelaid ja  Riin Rebane.

Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumi projekt «Rode altar lähivaates» (2013–2016) keskendub Lübecki meistri Hermen Rode töökojas valminud Tallinna Niguliste kiriku peaaltari retaabli (1478–1481) tehnilistele uuringutele ja konserveerimisele. Projektis on oluliseks pildindus- ja infotehnoloogiliste ning loodusteaduslike uuringute kaasamine, teose põhjalik dokumenteerimine ja info kaardistamine. Suurt tähelepanu pöörati teaduse populariseerimisele haridusprogrammide, töötubade ja uurimistulemusi kajastavate multimeedialahenduste kaudu (veebileht, blogi, interaktiivne multimeedia programm, teadusveeb jne).

Palju õnne kõigile!

EKM projekt Rode altar lähivaates

Loe toimunud ürituse kohta lähemalt Kultuuriministeeriumi kodulehelt