Haridus- ja Teadusministeerium

Riik pakub tasuta e-kursuseid põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamiteks valmistumiseks

Koolilõpetajad saavad end registreerida Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli korraldatavatele tasuta e-kursustele, mis on lisatoeks tavaõppetööle. Kursuseid rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase sõnul annab kordamine õpilastele juurde kindlustunnet lõpueksamiteks valmistumisel ja edasiõppimise kavandamisel. Tasuta e-kursusi pakume kolmandat aastat ja tagasiside nii õpetajatelt, õpilastelt kui ka lapsevanematelt on olnud väga hea. Mõistagi osalevad kursustel selgete eesmärkidega õpilased, kel on olemas arengueeldus ja valmisolek pisut pingutada. Kursustel kinnistatakse seniseid teadmisi, korratakse üle olulisemad teemad ja kindlasti õpivad noored ka midagi uut,“ selgitab Lukas ja lisab: „Tahan tänada ülikoole, et nad on jätkuvalt meie partnerid ning olnud valmis paindlikult reageerima ja õpilaste lisatoe vajadusest lähtuvaid kursusi pakkuma.“

Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk sõnas, et nii põhikooli kui ka gümnaasiumi lõpuaasta on pingeline, sest peale kooli lõpetamise peab keskenduma ka uutele valikutele. „Sageli selgub uude kooli või ülikooli minekul, et väga headest hinnetest hoolimata võivad mingites teadmistes olla lüngad. Tahame pakutavate kursustega anda ühelt poolt lisateadmisi, aga teisalt kindlustunnet oma soovitud kooli ja erialale pääsemiseks. Just kindlusest võib ka tublidel õpilastel puudus olla. Oleme väga tänulikud, et saame üheksat kursust võimaldada tänu Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusele õpilastele tasuta. Eelmiste aastate kogemus on näidanud, et kursused on noorte hulgas väga populaarsed,“ ütles Valk.

Kursused on tasuta, toimuvad e-õppena ja nendel osalemine on vabatahtlik. Ülikoolide pakutavatel e-kursustel võivad soovi korral osaleda ka nooremate klasside õpilased, kes tahavad oma teadmisi täiendada. Samuti on osalema oodatud kutseõppeasutuste õpilased. Rohkem infot kõigi kolme ülikooli kursuste kohta leiab HARNO-st.

Allikas ja foto: Haridusministeerium

Täpsema info Tartu Ülikooli poolt pakutavate kursuste kohta leiab siit.

Teadusmalev 2024 - Tartu Ülikool - Tartu observatoorium

Teadusmalevasse saab kandideerida kuni 14. aprillini

A girl standing

IT päev tüdrukutele