Skip to main content

Üliõpilaskogu

Valdkondade üliõpilaskogud sündisid ühes valdkondadega 2016. aastal. Sarnaselt Tartu Ülikooli ülejäänud valdkondade üliõpilaskogudele, koosneb ka loodus- ja täppisteaduste valdkonna üliõpilaskogu viiest liikmest:

Loodus-ja täppisteaduste valdkonna esindajad


Meie ülesandeks (loe: privileegiks) on:

  • osaleda valdkonna nõukogu koosolekutel, rääkimaks kaasa valdkonna siseselt langetatavate otsuste juures;

  • moodustada neljandiku üliõpilaste volikogust (kokku 20 liiget - igast valdkonnast viis tudengit), mille pädevuste alla kuulub üliõpilaspoliitika kujundamine;

  • korraldada suhtlust üliõpilasesinduse juhatuse, -büroo, instituutide üliõpilaskogude ja ka -seltside vahel;

  • korraldada iga-aastast loodus- ja täppisteaduste valdkonna “Parimate õppejõudude tänugalat”.

Lisaks eelnimetatule on meil ka rõõm kõigi ülejäänud üliõpilasesindejatega väljasõitudel käia ning ühiselt aega veeta - see on järjekordne võimalus uusi tutvusi leida ning ennast ülikooli toimetamistega kurssi viia. Kui teil on muresid või ülikooli puudutavaid küsimusi, siis pöörduge julgelt ülalpool nimetatud esindajate poole - me vastame hää meelega!

Igal aastal kogub valdkonna üliõpilaskogu tudengitelt tagasisidet parimate õppejõudude kohta. Ja neid õppejõude, kelle kohta tudengid ütlevad, et tegemist on parimatega, on palju! Kõik ära nimetatud õppejõud on alati kutsutud ka üliõpilaste tänuüritusele. Parimatest parimad ehk need õppejõud, kes on üliõpilastelt saanud kõige rohkem äramärkimisi (erialade kaupa), saavad lisaks avalikule tunnustusele üliõpilaste poolt tänu ja kiituse märgiks meene.

2021 aasta parimad õppejõud:

Arvutiteaduse instituut: Dmytro Fishman, Vesal Vojdani, Meelis Kull, Jaan Janno
Füüsika instituut: Irina Bichele, Hanno Ohvril, Marco Kirm, Svetlana Ganina
Keemia instituut: Peeter Burk, Siim Salmar, Säde Viirlaid, Ivo Leito
Matemaatika ja statistika instituut: Ella Puman, Katriin Pirk, Mare Vähi, Valdis Laan
Molekulaar- ja rakubioloogia instituut: Martin Kärner, Priit Jõers, Lilian Kadaja-Saarepuu, Triinu Visnapuu
Ökoloogia ja maateaduse instituut: Asko Lõhmus, Tuul Sepp, Ene Kook, Marko Mägi, Toomas Esperk, Kalle Olli
Tehnoloogainstituut: Artur Abels, Janno Jõgeva, Veiko Vunder, Karl Kruusamäe

2020 aasta parimad õppejõud:

Arvutiteaduse instituut: Ahti Peder, Meelis Kull, Jaan Janno
Füüsika instituut: Marco Kirm, Irina Bichele, Matti Selg, Kalev Tarkpea
Keemia instituut: Karmen Lust, Ivo Leito, Säde Viirlaid, Heili Kasuk
Matemaatika ja statistika instituut: Meelis Käärik, Krista Fischer, Julia Polikarpus
Molekulaar- ja rakubioloogia instituut: Priit Jõers, Tiina Tamm, Tõnis Org, Arnold Kristjuhan
Ökoloogia ja maateaduse instituut: Taavi Pae, Toomas Esperk, Alar Läänelaid, Tuul Sepp
Tehnoloogainstituut: Janno Jõgeva, Gholamreza Anbarjafari, Tarmo Tamm

Videotervitus on vaadatav Facebookis.

2019 aasta parimad õppejõud:

Arvutiteaduse instituut: Meelis Kull, Eno Tõnisson, Raimond-Hendrik Tunnel
Füüsika instituut: Kalev Tarkpea, Hanno Ohvril, Heli Lukner, Laur Järv
Keemia instituut: Terje Raudsepp, Heili Kasuk, Koit Herodes, Säde Viirlaid
Matemaatika ja statistika instituut: Tiina Kraav, Kati Ain, Kaido Lätt, Indrek Zolk
Molekulaar- ja rakubioloogia instituut: Martin Kärner, Tambet Tõnissoo, Juhan Sedman, Priit Jõers
Ökoloogia ja maateaduse instituut: Kristian Zobel, Age Poom, Asko Lõhmus, Toomas Esperk
Tehnoloogainstituut: Karl Kruusamäe, Gholamreza Anbarjafari, Artur Abels

2018 aasta parimad õppejõud:

Arvutiteaduse instituut: Eno Tõnisson, Marlon Dumas, Vambola Leping
Füüsika instituut: Kalev Tarkpea, Matti Selg, Hanno Ohvril Lisanominatsioon: Laurits Puust
Keemia instituut: Ivo Leito, Erki Enkvist, Säde Viirlaid  Lisanominatsioon: Karmen Lust
Matemaatika ja statistika instituut: Kaido Lätt, Indrek Zolk, Johann Langemets Lisanominatsioon:  Natalja Lepik
Molekulaar-ja rakubioloogia instituut: Joachim Matthias Gerhold, Martin Kärner, Tambet Tõnissoo Lisanominatsioon:  Tiina Tamm
Tehnoloogiainstituut: Lauri Peil, Artur Abels, Gholamreza Anbarjafari
Ökoloogia ja maateaduste instituut: Toomas Esperk, Raivo Aunap , Age Poom

 

2017 aasta parimad õppejõud:

Matti Selg füüsika
Olga Mazina keemia
Laur Järv materjaliteadus
Kalle Kirsimäe geoloogia- ja keskkonnatehnoloogia
Marek Kolk matemaatika
Indrek Zolk matemaatiline statistika
Mark Fišel informaatika
Joachim Matthias Gerhold geenitehnoloogia
Toomas Esperk boloogia ja ökoloogia
Raivo Aunap geograafia
Anne Villems infotehnoloogia mitteinformaatikutele
Marlon Dumas Menjivar Software Engineering
Arnis Paršovs Cybersecurity (ühisõppekava TTÜ-ga)
Raul Vicente Zafra Computer Science

 

2016 aasta parimad õppejõud:

Age Poom, Asko Lõhmus ökoloogid
Anne Laius gümnaasiumi loodusteaduste õpetajad
Ida Rahu materjaliteadlaste lemmik
Ivo Leito keemikute lemmik
Joachim Matthias Gerhold  geenitehnoloogide lemmik 
Johann Langemets Informaatikute lemmik
Kalle Kirsimäe, Riho Mõtlep geoloogid ja keskkonnatehnoloogid
Kiira Mõisja geograafid
Kristel Mikkor statistikud
Margus Rosin arvutitehnikud
Maris Laan,Tambet Tõnissoo biomeditsiini tudengid
Rainis Haller matemaatikud
Raivo Aunap zooloogid
Toomas Tammaru bioloogid


Kõik 2016. a parimad õppejõud.

Kõik 2015. a parimad õppejõud.

#õppimine #sisseastumine #valdkonnast
Jaga
03.01.2022
#kooliõpilasele #õppimine #sisseastumine #valdkonnast #esmakursuslane
Jaga
03.01.2022
#kooliõpilasele #õppimine #sisseastumine #valdkonnast #esmakursuslane
Jaga
03.01.2022