Pildindusteaduse (image science) mõiste tuli üldisesse kasutusse 1976. aastal Dainty ja Shaw raamatu “Image Science” ilmumise järel, mille füüsikutest autorid käsitlesid teoses teaduslikke kujutiste hindamise ja analüüsimise meetodeid. Kuigi raamat keskendus põhiosas hõbehaliidfilmile jäädvustatud fotokujutistele, on mitmed nende käsitletud põhimõisted kasutusel ka tänapäeval. Selliste mõistete hulka kuuluvad näiteks modulatsiooni ülekandefunktsioon (Modulation Transfer Function, MTF), tuvastuskvantsaagis (Detective Quant Efficiency, DQE) ja kasulik kvantide hulk (Noise Equivalent Quanta, NEQ). Need on fundamentaalsed signaali ja müra kirjeldavad mõisted, mis võimaldasid kujutisi käsitleda infoallikatena, mille põhieesmärgiks on kommunikatsiooni tõhusus. Viimane tähendas ühtlasi, et pildikvaliteeti oli võimalik kirjeldada Shannoni informatsiooniteooriast laenatud mõistetega.
Füüsikalises ja loodusmaailmas leiduvate kujutiste süstemaatilisele uurimisele oli küll alus pandud juba enne 1976. aastat (vt kasvõi Maxwell, Rayleigh), ent kujutiste kui informatsiooniliste nähtuste uurimine sai alguse just tollel perioodil. Digipildinduse võidukäiguga seotud arengu tulemusena on see aga sisuliselt tundmatuseni muutunud. Pildindusteadus on tänapäeval multidistsiplinaarne valdkond, mille uurimisobjektiks on kujutiste mõõtmine, loomine, kogumine, modifitseerimine, duplitseerimine ja visualiseerimine. Teisisõnu - kujutis kui ükskõik milline, kasvõi arvutiga loodud energia ruumiline jäädvustus.
Loengus käsitletakse pildindusteaduse seoseid kõigi pildinduse vormidega. Kuigi põhifookus on kultuuripärandi pildindamisel, puudutatakse seejuures ka pildindusteaduse seoseid autotööstuse, turvatehnika, 3D ja meditsiinilise pildindusega. Vaatluse alla võetakse pildinduslike argimõistete, nagu lahutusvõime, dünaamikaulatus ja värv tähendus teaduslikust vaatepunktist ning nende mõistete kasutamine kõigis pildindusvaldkondades.
Don Williams töötas 25 aastat pildinusteadlasena Kodakis, kust ta lahkus 2006. aastal. Tema tolleaegne töö keskendus nii digitaalsetele kui ka traditsioonilistele pildinduspraktikatele mitmetes eri valdkondades, nagu luuretöö, mikrofilmid, harrastus- ja professionaalne fotograafia. 2007. aastal rajas ta ettevõtte Image Science Associates.
Don on pidanud regulaarselt loenguid digipildindusest ning loonud sellega seotud õppevahendeid. Sellele lisaks on ta avaldanud arvukalt digitaalkujutiste tõetruuduse ja metroloogia tehnoloogilisi ja poliitilisi küsimusi puudutavaid kirjutisi. Ta on mitme rahvusvahelise standardikomitee liige ning osaleb intensiivselt digitaalkujutiste arhiveerimise küsimustega tegelevas kogukonnas, panustades regulaarselt USA föderaalasutuste digiteerimisjuhiste algatusprogrammi (FADGI) töösse.
Don oli rahvusvahelise standardi ISO 12233 (ruumilise lahutusvõime mõõtmine: digifotokaamerad) 2. väljaande toimetaja ning on osalenud sama taseme peegelduvust ja filmiskannereid käsitlevate tehniliste standardite koostamise juhtimises.
Don Williams on Eestis MTÜ Eesti Fotopärand kutsel ning lisaks avalikule loengule esines ta digiteerimise kvaliteedi teemalisel sümpoosionil Eesti Rahvusraamatukogus ning andis praktilise 3päevase koolituse digiteerimise kvaliteedi teemal mäluasutuste digimisspetsialistidele. Don Williamsi visiiti Eestisse on toetanud Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksunõukogu ja Balti-Ameerika Vabaduse Fond.