Eesti Kindlustusseltside Liit toetab TÜ tudengeid uue stipendiumiga

Eesti Kindlustusseltside Liit, TÜ matemaatika ja statistika instituut ja TÜ sihtasutus kuulutavad sügisel välja stipendiumikonkursi, millega toetatakse Tartu ülikooli kindlustus- ja finantsmatemaatika eesti- ja inglisekeelsetel magistriõppekavadel õppivate üliõpilaste õpinguid.

Eesti Kindlustusseltside Liidu stipendiumiga loodetakse Eestis tagada kindlustus- ja finantsmatemaatika spetsialistide järelkasv. Igal aastal antakse magistriõppe tudengitele välja kuni neli stipendiumit, seejuures saavad vähemalt kaks stipendiumit esimese aasta üliõpilased. Stipendiumi suurus on 2000 eurot õppeaasta kohta.

Stipendiumile saavad kandideerida kindlustus- ja finantsmatemaatika eesti- ja inglisekeelsetel magistriõppekavadel õppivad üliõpilased, kes on olnud Eesti alalised residendid vähemalt kolm eelnevat aastat, kusjuures alalise residendi staatusega võrdsustatakse üldhariduse diplomi omandamine Eestis. Stipendiumi taotlemiseks tuleb kandidaadil esitada TÜ sihtasutuse kodulehel elektrooniline taotlus.

Stipendiumi täpsem kirjeldus on leitav TÜ sihtasutuse veebilehelt.

Eesti Kindlustusseltside Liidu stipendium on loodud 2017. aastal. Stipendiumit rahastab Eesti Kindlustusseltside Liit.

Lisainfo: Meelis Käärik, TÜ kindlustus- ja finantsmatemaatika magistriõppekava programmijuht, 5068 923, meelis.kaarik@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik