Garage48 arendusnädalavahetuse võitis Tartu ülikooli meeskond

Läinud nädalavahetusel Tartus peetud Garage48 arendusürituse „Hardware & Arts“ võitja plaanib igale Eesti keskkooliõpilasele õpetada selgeks USB-seadme programmeerimise.

2.–4. märtsil kogunesid Tartus prototüüpimise huvilised kogu Baltikumist, et panna proovile oma oskused ja ideed Garage48 „Hardware & Arts“ häkatonil. Võistluse võitis USB meeskond, kes soovib enda loodud lahendusega igale Eesti keskkooliõpilasele selgeks õpetada USB-seadme programmeerimise. Seda kava toetatakse 1000-eurose peaauhinnaga, mille on välja pannud Tartu ülikool ja Estronicsi klaster ning mis on ette nähtud projekti edasiseks arenduseks.

USB meeskonna juhi Alo Peetsi sõnul töötasid nad välja programmeeritava USB-seadme, mida saab kasutada turvalisuse ja riistvara programmeerimise õpetamiseks. Nüüd otsib meeskond täiendavat toetust, et luua kaheksatunnine mini-MOOC (massive open online course) ja valmistada tuhatkond seadet. Seadmed on plaanis jagada kooliõpilastele tasuta ja kasutada neid avalikel üritustel infotehnoloogia valdkonna populariseerimiseks. Võidetud auhinnaraha eest loodab meeskond luua väikese seeria prototüüpe ehk valmistada seade ette tootmiseks. Meeskonda kuuluvad Tartu ülikooli arvutitehnika eriala bakalaureusetudengid Kert Männik, Kristo Allaje ja Kalle Kruusmaa, TÜ IT-õiguse magistritudeng Eno Menov, Tartu Jaan Poska gümnaasiumi 10. klassi õpilane Peeter Virk ning TÜ arvutiteaduse instituudi informaatika spetsialist Alo Peets (idee autor ja meeskonna juht).

Võistluse žüriisse kuulunud Margus Rosin, TÜ tehnoloogiainstituudi arvutitehnika assistent, peab arendusnädalavahetust tudengitele heaks võimaluseks pidevalt omandada uusi oskusi. „Tiimidel olid rasked, kuid lõbusad 48 tundi ning iga osaleja peaks ennast tundma võitjana. Ärge kunagi lõpetage õppimist ja edasi püüdlemist!“ läkitas ta osalejatele soovituse.

Ürituse finaali otseülekanne on järelvaadatav Garage48 Facebooki lehelt, kõikide ehitatud prototüüpidega saab tutvuda Garage48 blogi vahendusel. Fotod kogu nädalavahetusest.

Arendusnädalavahetust rahastasid Euroopa Regionaalarengu Fond (ERDF), ERDF Interreg Estonia-Latvia, ERDF-i meetmetest kaasrahastatav ja EAS-i klastriprogrammi kuuluv Estronicsi klaster, Tartu ülikool, Eesti kunstiakadeemia, kaitseväe ühendatud õppeasutused, Tartu linn ning Eesti kultuurkapital. Toetajad on Farnell, sTARTUp Day, Mass Portal, Hedgehog, Rizart, Balti Uuringute Instituut, Garage48, TechHub Riga, Tartu ülikooli Ideelabor, Startin.LV ja MadeBy.

Lisainfo: Anu Piirisild, Garage48 „Hardware & Arts 2018“ projektijuht, 504 5606, anu@garage48.org