Läänemere lained jõudsid Viru Keskusesse

Tartu Ülikooli loodusmuuseum avas Tallinnas Viru Keskuses rändnäituse „Elav Läänemeri“, mis tutvustab meie kodumere olemust. Näitus jääb Viru Keskuses avatuks märtsi lõpuni. Seejärel rändab näitus Rakverre, Tartusse ja teistesse linnadesse.

Näitus räägib Läänemere minevikust, olevikust ja esitab võimalikke tulevikustsenaariume. Me elame mere ääres ja oleme mitmel moel merest sõltuvad. Mere tasakaal ja tervis sõltuvad meist.

„Läänemeri on noor ja tujukas ning siin suudavad kanda kinnitada vaid kõige vastupidavamad liigid. Vaatamata oma erisusele on Läänemeri siiski väga habras elukeskkond, mida tuleb hoida ja kaitsta inimese rumaluse eest,“ lausus Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudi mereökoloogia juhtivteadur Jonne Kotta.

Näituse koostamist teadusalaselt konsulteerinud Kotta soov on, et külastaja mõtleks, kuidas läheb meie ja Läänemere ühine lugu edasi.

Näitust „Elav Läänemeri“ saab Viru Keskuse aatriumi I korrusel külastada iga päev kell 9–21.

Näituse koostasid Jonne Kotta, Annelie Ehlvest, Inge Kukk, Veljo Runnel ja Eva-Liisa Orula. Näituse kujundasid ja teostasid Produktsioonigrupp OÜ ja KOKO arhitektid. Näituse valmistamist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo: Eva-Liisa Orula, TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia loodushariduse spetsialist, tel: 737 6078, e-post: eva-liisa.orula@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja