Neli potentsiaalikat äriprojekti pälvisid Vega fondi stardikapitali

Tartu ülikooli Ideelabor avalikustas 19. mail äriideede konkursi Kaleidoskoop auhinnatseremoonial sellekevadised Vega fondi stardikapitali saajad. Sel semestril otsustati toetada nelja teadusmahukat äriprojekti kokku 18 000 euroga.

Vega fondi stardikapitalile kandideeris sel korral 19 äriprojekti, 11 neist said võimaluse oma ideed žüriile esitleda. Žürii ees oli igaühel oma projekti pitchimiseks aega täpselt kolm minutit ning viis minutit küsimustele vastamiseks. Esitlemisvooru järel valis žürii välja neli projekti, mis paistsid silma nii tugeva teadustausta kui ka ärimudeli poolest:

Brighter Algae: biodiisli tootmine vetikatest senisest efektiivsemal ning keskkonnasäästlikumal viisil.

Decomer Technology: želatiinil põhinev täielikult biolagunev kilematerjal.

MIRFECT: tooted, mis võimaldavad paremat ja efektiivsemat RNA transporti raskesti käsitletavatesse raku tüüpidesse ja põletikukolletesse.

PowerUp Energy Technologies: vesinikkütuse elemendil põhinev elektrigeneraator.

Tiimi Brighter Algae juhi Linda-Marie Kimmeli sõnul oli nende jaoks kõige keerulisem osa idee presenteerimine selliselt, et žürii liikmete südamed võita. „Me ise usume oma ideesse väga ja Vega fondi stipendiumi pälvimine näitas, et ka teised näevad selles potentsiaali – see annab meile palju indu edasi töötamiseks,“ muljetas Kimmel.

Žüriisse kuulusid TÜ ettevõtlussuhete koordinaator, žürii esimees Sven Lilla, TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse arendusjuht Kuldar Leis, ettevõtja ja Vega Fondi endine stipendiaat Kuldar Kõiv, SelfDiagnostics eestvedaja Indrek Tulp, Vaido Mikheim Tartu Teaduspargist, Taavi Tamm TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskusest ja TÜ ettevõtluse nõustaja Aivar Pere.

Vega fond on teaduspõhiste äriprojektide arendamiseks mõeldud rahastu, mis toetab Tartu ülikooli tudengite ja teadurite projekte. Vega fondi toetusi väljastab kaks korda aastas TÜ Ideelabor. Varasemalt on Vega fondi toel hoo sisse saanud kosmosetehnoloogiaettevõtetele suunatud projekt CrystalSpace, Climate LaunchPadil auhindu noppinud ReLaDe, sel hooajal Ajujahi finaali pääsenud MARKUS ning kümned teised projektid.

Lisainfo:
Maret Ahonen, TÜ Ideelabori juht, 5225910, maret.ahonen@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5354 0689