Professor räägib religioossusest evolutsiooni vaatenurgast

13. aprillil kell 16.15 teeb Tartu ülikooli peahoone ruumis 228 Eesti akadeemilise usundiloo seltsi ettekandekoosolekul ettekande „Mis on jumala olemasolu mõte? Evolutsiooniline vaatenurk religioonile“ Tartu ülikooli loomaökoloogia professor Raivo Mänd.

Ettekandes püütakse inimeste religioossuse erinevate aspektide esinemise või kujunemise põhjuseid vaagida bioloogilise evolutsiooniteooria vaatenurgast.

Sealhulgas arutletakse, kas ja kui, siis mis mõttes ja millal võib religioossus suurendada või vähendada inimese kohasust ehk bioloogilist edukust.

2006. aasta kevadel asutatud poolesajalise liikmeskonnaga seltsi põhieesmärk on usundiloo teadusliku uurimise edendamine Eestis ja vastavatest teemadest huvitatud inimeste ühendamine.

Madis Arukask, Eesti akadeemilise usundiloo seltsi president
madis.arukask@ut.ee