Professor Tiit Tammaru pälvis Balti teaduste akadeemiate medali

Eesti teaduste akadeemias toimuval Balti vaimse koostöö konverentsil «Matemaatika ühiskonnale» kuulutati välja selleaastased Balti teaduste akadeemiate medali laureaadid.

Tiit Tammaru pälvis medali selle eest, et on viinud Eesti nüüdisaegse inimgeograafia maailma teaduse kõige teravamasse tippu. Tema uuringud on sisuliselt puhas matemaatika rakendus, mille kaudu tehakse nähtavaks, tajutavaks ja ka juhitavaks ühiskonnas tavaliselt peidetud protsessid ja allhoovused.

Balti teaduste akadeemiate medalit antakse välja alates 1999. aastast Balti vaimse koostöö konverentsidel. Medal on tunnustus panuse eest Balti riikide koostöö edendamise ja teadussaavutuste eest.

Loe teiste medali pälvinute kohta Postimehest.

Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteo auhinna üleandmine. Pildil Tartu Ülikooli vivaariumi juhataja Sulev Kuuse ning haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.

Ülikooliõpik „Rakubioloogia“ valiti Haridus- ja Teadusministeeriumi 2023. aasta keeleteoks

Sõna "eetika" värvilise kujundusega

Kadri Simmi koostatud „Praktilise eetika käsiraamat. Õpik kõrgkoolidele ja gümnaasiumidele“ võitis 2023. aasta parima eestikeelse õpiku auhinna

Vikipeedia artikli kirjutamise välkvõistluse võitjad Mihkel Köster ja Liis Köster