Rahvasuus pokudena tuntud tarnad said kaante vahele

Sarjas „Eesti elurikkus“ ilmus teine köide, mis seekord tutvustab tarnu. Selle muidu vähetuntud taimeperekonna mõningaid liike kutsutakse rahva seas ka pokudeks. Esmaspäeval, 22. veebruaril kell 15 toimub Tartu ülikooli loodusmuuseumis raamatu esitlus ja kohtumine autoritega.

Tartu ülikooli taimeökoloogia vanemteadur Jaan Liira rääkis, et raamat annab põhjaliku ülevaate Eestis kasvavast ligi 70 tarnaliigist ning on illustreeritud 1300 värvifotoga. „Loodetavasti on teosest abi selle keeruka, kuid huvitava taimerühma määramisel nii eriala spetsialistidel kui ka taimehuvilistel üldisemalt.“

Raamat tutvustab tarnade süstemaatikat ja morfoloogiat, selgitab jooniste ja skeemide abil termineid ning sisaldab tarnaliikide detailseid kirjeldusi koos levikukaartidega. Omaette väärtus on eesti- ja ingliskeelsetel määramistabelitel, mis võimaldavad määrata nii viljunud kui ka viljumata tarnu.

Monograafia autorid on Tartu ülikooli ja Eesti maaülikooli teadlased Mare Toom, Jaan Liira ning Thea Kull.

Raamatu „Tarnad“ esitlus toimub 22. veebruaril kell 15 Tartu ülikooli loodusmuuseumis Vanemuise 46. Kohapeal saab raamatut osta erihinnaga.

Sarja „Eesti elurikkus“ väljaandja on Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Eesmärk on avaldada raamatuid Eestis leiduvatest organismide rühmadest, mida mõni meie spetsialist hästi tunneb. Koostamisel lähtutakse põhimõttest, et nende sisu oleks teaduslikult korrektne, kuid ka loodusehuvilistele lihtsalt kasutatav. Sarja esimeses köites tutvustati riisikaid.

Lisainfo: Urmas Kõljalg, TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia direktor, tel 5341 2823, e-post urmas.koljalg [ät] ut.ee, www.natmuseum.ut.ee

Foto: Jaan Liira kogust

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392
E-post: virge.tamme [ät] ut.ee
www.ut.ee