Rahvusvahelisel noorteadlaste konverentsil uuritakse elu tekkeks sobivate planeetide arengulugu

8.-10. augustil korraldab Tartu ülikool koostöös European Astrobiology Campuse ning teiste partneritega Tartus Omicumis rahvusvahelise noorteadlaste konverentsi „The Early History of Planetary Systems and Habitable Planets”.

Konverentsi fookuses on (ekso)planeetide, eelkõige elu tekkeks ja arenguks sobivate planeetide arengulugu ja sellega seonduvad teised astrobioloogia ja astrofüüsika suunad.

Põnevamatest teemadest tulevad käsitlemisele näiteks Maa ja teiste planeetide varajane ajalugu, Maa geo- ja biosfääri samaaegne areng ja bioloogiline evolutsioon, planetaarse evolutsiooni uued aspektid, elu teke äärmuslikes keskkondades ja selle võimalik mõju maapealsele elule jpm.

„Usun, et huvitavaid ja intrigeerivaid teemasid leidub konverentsil paljudele. Eelkõige on konverents heaks platvormiks noortele teadlastele ja doktorantidele oma uurimisteemade tutvustamiseks, omavahelise suhtlusvõrgustiku loomiseks ja kontaktide vahetamiseks,“ rääkis konverentsi üks korraldajaid Riho Mõtlep.

Rohkem infot ettekannete ja esinejate kohta on võimalik leida konverentsi koduleheküljelt.

Osalemiseks on vajalik eelnevalt registreeruda. Registreerimine (varajane) on avatud 29. juunini konverentsi koduleheküljel.

Lisainfo: Riho Mõtlep, konverentsi korraldaja, 56565401, riho.motlep@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp