Tartu infopäeval tutvustati Robotexi uuendusi teel maailma suurimaks robotivõistluseks

Robotexi korraldajate eesmärk on Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks tuua Eestisse maailma suurima robotivõistluse tiitel. Selle puhul viiakse 2016. aastast ürituse formaadis sisse olulisi muudatusi, mida tutvustati 8. septembril Tartu ülikoolis Robotexi infopäeval. Ainult Tartus said kõik käed külge lüüa ka uuenduslikule TÜ ajuskännerite võistluse prototüübile.

Tänavuse Robotexi üheks suurimaks tõmbenumbriks ongi Tartu ülikooli mõttejõu võistlus, mida korraldatakse esimest korda. Võistlus nõuab inimese, ajuskänneri ja roboti vahelise suhtlussüsteemi programmeerimist. Tartu infopäeval oli ainukordne võimalus võistluse olemusega lähemalt tutvuda ülikooli doktorantide abiga.

Tartu ülikoolis toimuval Robotexi infopäeval said õpetajad, lapsevanemad, ettevõtjad, võistlejad ja kõik teised huvilised teada, miks tänavu Robotexil osaleda.

Lisaks võistluste, töötubade ja teaduskonverentsi tutvustusele sai esimest korda näha rändnäituse vormis kümmet haridusrobotite platvormi, osaleda Edisoni roboti töötoas ja juhtida ise VEX IQ roboteid 2016/17. aasta võistlusväljakul.

Kohalikele haridusasutustele anti üle Edisoni robotid. Robotex on otsustanud koolilastele üle Eesti kinkida 100 Edisoni robotit, millega 2.–4. detsembrini Tallinnas toimuval võistlusel osaleda.

„See on oluline samm maailma suurimaks robootikavõistluseks saamise teel,“ ütles Tartu ülikooli turunduse peaspetsialist Teele Arak, kelle sõnul annab robotid infopäeval koolidele üle Tartu ülikooli vilistlane ja Garage48 kaasasutaja Priit Salumaa.

Infopäeval sai tutvuda ka robootika klassiga. Kõik koolitusel osalenud ja registreerunud inimesed said digitaalse tunnistuse.

Robotex on Euroopa suurim robotivõistlus, mida korraldavad Tartu ülikool koostöös TTÜ ja HITSAga.

Teele Arak, TÜ turunduse peaspetsialist
teele.arak@ut.ee