Tartu Ülikooli peahoone ees esitletakse maailma esimest autonoomset vesinikusõidukit

Esmaspäeval, 5. juulil kell 11 esitletakse Tartu Ülikooli peahoone ees (Ülikooli 18) pidulikult Eesti ettevõtte Auve Tech ja Tartu Ülikooli teadlaste koostöös loodud maailma esimest autonoomset vesinikusõidukit. Kella 11.30 paiku teeb vesinikubussiga esimese sõidu president Kersti Kaljulaid.

Juuni alguses edukalt esimesed katsekilomeetrid läbinud ja Transpordiametilt avalikel teedel liiklemiseks loa saanud vesinikubuss valmis tänu tänavu veebruaris alanud koostööle. Sõiduk liigub Tartu Ülikoolis arendatud madalatemperatuurilise vesinikuelemendi jõul, mis toodab elektrit vesinikust otse Auve Techi loodud isesõitvas bussis.

Vesinikubuss mahutab kuni kuus sõitjat ja on mõeldud eeskätt nn viimase miili transpordiühenduste parandamiseks. Nagu teisedki Auve Techi sõidukid, on buss võimeline ilma inimese sekkumiseta sõitma nii avalikel teedel kui ka piiritletud aladel, selle liikumist on võimalik jälgida ja vajaduse korral kaugjuhtimise abil korrigeerida.

Ajakava

11.00 avavideo ja -show ning kõned ja sõnavõtud

Vabariigi President Kersti Kaljulaid

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser