Tartu ülikooli vastuvõetute nimekirjad avalikustatud – tiheda sõela läbisid vaid tugevamad

Täna avalikustati Tartu ülikooli vastuvõetute nimekirjad 3830 õppekohale. Viimastel aastatel on enam kui pooled gümnaasiumi medaliga lõpetanud noortest valinud edasiõppimiseks Tartu ülikooli, nii ka tänavu, mil 52% medalistidest nimetati Tartu ülikooli vastuvõetuks.

Tänaseks on avalduse esitanud üliõpilaskandidaadid saanud esimese tagasiside Tartu ülikooli sissepääsemise osas. Kõigile, kes ületasid lävendi, on õppekoht garanteeritud.

Tartu ülikooli õppeprorektori Mart Noorma sõnul on Tartu ülikooli eesmärk koolitada järelkasvu, kes loob tulevikus Eesti ühiskonnale uut väärtust. „Meie soov on kogu õppeprotsessis anda endast parim ja mul on hea meel, et saame seda uuel õppeaastal teha koos tublide üliõpilastega, kes tänavu Tartu ülikooli vastuvõetuks osutusid.“

Tartu ülikoolis eelistasid õpinguid jätkata enam kui 50% kõigist tänavu gümnaasiumi medaliga lõpetanutest*. Üheskoos varasemate lõpetajatega nimetati vastuvõetuks 518 medaliga lõpetanud isikut.

„Hea meel on ka selle üle, et teiste tublide üliõpilaskandidaatide kõrval soovivad ka paljud kuld- ja hõbemedalistid anda endast parima koos meiega, saades kõrghariduse ülikoolis, kus õpingud pakuvad pinget ja uudseid väljundeid,“ ütles Noorma.

Tartu ülikooli vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo lisas, et õppimatuleku kinnitamise tähtaeg on 20. juuli ning sellest tuleb kindlasti kinni pidada. „20. juulist alates täidame vabu kohti kuni 19. augustini ehk tegelikult selle ajani säilib ka pingereas olevale kandidaadile võimalus sisse saada. Pärast 20. juulit hakatakse pingeridu täitma jooksvalt ning õppimatuleku kinnitamiseks on aega kaks päeva.“

Tartu ülikooli 2311 bakalaureuseõppe, 1357 magistriõppe ja 162 doktoriõppekohale esitati vastuvõtuperioodil 18% rohkem avaldusi kui mullu – 11 139 avaldust, neist 1262 kuld- ja hõbemedaliga gümnaasiumilõpetajatelt ning edukalt olümpiaadidel osalejatelt.

Vastuvõetute nimekirjad on avaldatud www.sais.ee.

*Haridus- ja teadusministeeriumi andmetel oli tänavu kuld- ja hõbemedaliga lõpetanuid kokku 731.

Lisainfo: Mart Noorma, Tartu ülikooli õppeprorektor, tel: 523 9159, e-post: mart.noorma@ut.ee;
Kaja Karo, Tartu ülikooli vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, 505 3468, e-post kaja.karo@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja