Tartu Ülikoolis on neli uut õppekava

Uusi õppekavasid avatakse Eesti ülikoolides sel sügisel kaheksa. Neli uut õppekava alustab Tartu Ülikoolis ja kolm Tallinna Ülikoolis. Eesti Maaülikoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis avatakse kummaski üks uus õppekava.

Tartu Ülikooli nelja uue õppekava seas saab täiesti uueks lugeda andmeteaduse magistriõppekava. Kava võitis majandusministeeriumi hanke andmeteaduse ja tehisintellekti asjatundjate koolitamiseks, sest viimaseid ootavad tööturul paljud ettevõtted ja riigiasutused. Tutvu andmeteaduse magistriõppekavaga.

Lisaks andmeteaduse kavale avab Tartu Ülikool veel kolm eestikeelset õppekava. Kogukondade arendamise ja sotsiaalse heaolu õppekava asendab varasemat sotsiaaltööalast kava ning on mõeldud päevaõppeks juba sotsiaaltööd tegevale inimesele. Etenduskunstide õppekava seob endasse kolm varasemat teatriga seotud õppekava ning võimaldab õppida näitlejaks, lavastajaks, tantsuõpetajaks, tehniliseks produtsendiks või visuaaltehnoloogiks. Kultuuripärandi loovrakenduste õppekava liidab ühte varasemad pärimusmuusika ja päranditehnoloogia kavad, et anda üliõpilastele distsipliinidevahelist kogemust.

Tutvu ka kogukondade arendamise ja sotsiaalse heaolu magistriõppekavaga, etenduskunstide rakenduskõrgharidusõppekavaga ning kultuuripärandi loovrakenduste magistriõppekavaga.

Uudis on refereeritud ERR Novaatori artiklist