TÜ akadeemilise testi sooritas tänavu rekordarv tudengikandidaate

Teist aastat järjest said TÜ-s õppimisest huvitatud teha akadeemilise testi juba märtsis. Oma teadmised otsustas proovile panna 1466 inimest, kellest 389 ületas ülikooli vastuvõtuks vajaliku 65 punkti piiri ja kindlustas sellega endale ülikoolikoha.

Akadeemilise testi sooritamine nõutud tulemusele on üks võimalus astuda Tartu Ülikooli. Seda võimalust kasutasid nii abituriendid kui ka varem keskhariduse omandanud inimesed aktiivsemalt kui mullu: sooritanute arv oli tänavu 500 võrra suurem. Eelmisel aastal tegi märtsis testi 966 inimest ja neist 190 tagas selle tulemusega endale koha Tartu Ülikoolis.

„Akadeemiline test on kolmetunnine intensiivne eksam. Ülikoolil on hea meel, et nii abituriendid kui ka vanemad sisseastujad on võtnud testi selle uuendatud vormis ja ajal nii hästi vastu. Akadeemilist testi lahendas sel aastal peaaegu viiendik abiturientidest,“ sõnas Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma. „Testiga 65-punktise tulemuse ületanul on nüüd võimalik juuni lõpuni otsustada, kuidas ta kasutab oma õigust asuda Tartu Ülikooli õppima ja millise eriala ta siin valib. Tartu Ülikooli uks ei ole aga kinni ka neile, kes kogusid testiga vähem punkte – neil on võimalik tudengikohale kandideerida riigieksamite ja/või erialaste sisseastumiseksamite tulemuste alusel.“

Vähemalt 65-punktise tulemuse saanud kandidaadid on oodatud õppima enamikule Tartu Ülikooli bakalaureuseõppekavadele. Peale selle on akadeemiline test kohustuslik sisseastumiseksam hambaarstiteaduse ja psühholoogia õppekaval. Nende õppekavade alusel õppima kandideerimiseks peab testi tulemus olema vähemalt 51 punkti. Kui nendest kahest õppekavast huvitatud sisseastuja ei sooritanud akadeemilist testi märtsis, saab ta selle teha suvise sisseastumisperioodi ajal 4. juulil.

Täpseid sisseastumistingimusi saab kontrollida Tartu Ülikooli kodulehelt.

Akadeemilise testi tulemused on üleval sisseastumise infosüsteemis.

Lisainfo: Tuuli Kaldma, TÜ vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391, tuuli.kaldma@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu Ülikooli avalike suhete spetsialist