TÜ vastuvõtt ingliskeelsetele õppekavadele kestab viimast nädalat

Reede südaööni, 15. aprillini saavad Eesti üliõpilaskandidaadid veel kandideerida Tartu ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna ning sotsiaalteaduste valdkonna ingliskeelsetele magistriõppekavadele, arstiteaduse integreeritud õppekavale ning loodus- ja täppisteaduste valdkonna bakalaureuseõppekavale „Loodusteadused ja tehnoloogia“.

Vastuvõtt loodus- ja täppisteaduste valdkonna magistriõppekavadele on tänaseks lõppenud.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonda kuuluva semiootika ingliskeelse magistriõppe programmijuht Elin Sütiste kirjeldas, et semiootikaharidus annab nii kohaliku kui ka rahvusvahelise tudengi varasematele huvidele-teadmistele juurde lisadimensiooni, mis lubab oma valdkonda mõtestada teistsuguse, nähtuste tähenduslikke seoseid esile toova nurga alt.

„Ingliskeelne semiootika magistriprogramm on koostatud selliselt, et ei eelda varasemat semiootikaharidust ja on mõeldud erineva taustaga inimestele filoloogidest ajaloolasteni ja reklaamiloojatest loodusteadlasteni,“ rääkis Sütiste, lisades, et semiootika eriala vilistlaste seas on praktilisi semiootikaeksperte, kunstnikke-kirjanikke, inimese ja looma suhete uurijaid jpt.

Sotsiaalteaduste valdkonna õppekava „Rahvusvaheline õigus ja inimõigused” programmijuht René Värk toonitas, et rahvusvahelisel õiguse ja inimõigustel on kaalukas roll tänapäeva maailmas, sest nende tundmine aitab mõista ja hinnata rahvusvahelise kogukonna käitumist.

„Õppekava annab alustuseks laialdased alusteadmised rahvusvahelisest õigusest ja inimõigusest ning võimaldab seejärel valikainete abil spetsialiseeruda kitsamale valdkonnale vastavalt üliõpilase huvile. Tänu nende õigusharude globaalsele olemusele on omandatud teadmisi ja oskuski võimalik rakendada nii üliõpilase koduriigis kui ka rahvusvahelisel tasandil,“ ütles Värk.

Kandideerimiseks avatud õppekavadest on kõige enam esitatud avaldusi ettevõttemajanduse õppekavale, 160 avaldust. Järgnevad rahvusvahelised suhted ja regiooni uuringud 144 avaldusega ning arstiteadus 142 avaldusega.

Eestis gümnaasiumi või kõrgkooli lõpetanud ja sel aastal lõpetavatelt üliõpilaskandidaatidelt oodatakse sisseastumisavaldusi hiljemalt 15. aprillini 2016.

Praktiline info

  • Ingliskeelsele õppekavale kandideerimiseks eeldatakse vähemalt B2-tasemel inglise keele oskust, mida tõestatakse enamasti riigieksamiga.
  • Ingliskeelsetel õppekavadel pakutakse rohkelt sihtstipendiume, mis võimaldavad õppekava läbida õppetasu maksmata.
  • Avaldus tuleb esitada hiljemalt 15. aprillil SAISis.

Tutvu Tartu ülikooli ingliskeelsete õppekavadega ning loe kandideerimise kohta Tartu ülikooli kodulehelt.

Lisainfo
Ülle Tensing, TÜ rahvusvahelise õppe peaspetsialist,
737 5150, 5568 3533

ulle.tensing@ut.ee

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392