Üle-eestilisel lühiloengute konkursil nimetati laureaatideks kaks TÜ doktoranti

Tartu ülikooli kolme minuti videoloengute konkursil osalenud doktorantidest kaks jõudsid üle-eestilises finaalis kuue parima sekka. Nende videoloengud jõuavad peagi ETV eetrisse.

Laureaadiks nimetatud Tartu ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia doktorant Kristi Krebs räägib oma loengus personaalmeditsiinist ning inimese geneetikat arvesse võtvatest ravimiretseptidest. Temaga sama kõrge tunnustuse saanud Tartu ülikooli arheoloogia doktorant Ragnar Saage aga muinasaja metallitöö arheoloogiliste leidude uurimisest.

Tartu ülikool premeerib kõiki ülikooli videoloengute üle-eestilises finaalis osalenud doktorante 500 euro suuruse preemiarahaga. Lisaks Kristi Krebsile ja Ragnar Saagele esindas Tallinnas teaduste akadeemias toimunud galaõhtul Tartu ülikooli ka materjaliteaduse doktorant Maido Merisalu. Kolme minuti videote konkurss toimus teist aastat. Doktorantidel oli loenguteks valmistumisel võimalus osaleda teaduste akadeemia ja Tartu ülikooli poolt korraldatud avaliku esinemise, „liftikõne“ ja videoloo koolitusel.

Kõiki teisi ülikoolisisesel kolme minuti videoloengu konkursil osalenud doktorante premeerib ülikool väiksemate meenetega, parimatele finaalist välja jäänud doktorantidele on ette nähtud ka rahalised ergutusauhinnad.

Kuvatõmmis Ragnar Saage videoloengust.

TÜ kommunikatsioonitalitus võtab kõigi 11 konkursil osalenud doktorantidega ühendust ja täpsustab, kuidas auhinnad kätte saab ning annab osalejatele esitatud videote kohta tagasisidet.

Üle-eestilises finaalis välja valitud kuue doktorandi võiduklippidest luuakse Eesti televisiooni saatesari „Teadus 3 minutiga“. Lisaks teeb ETV võitjatest portreelood pooletunnisele koondsaatele „Kolme minuti väljakutse“. Saated jõuavad eetrisse novembrikuus.

Randel Kreitsberg, teaduskommunikatsiooni peaspetsialist
randel.kreitsberg [ät] ut.ee