Tuule Müürsepp

Järelvaadatav: "Loodusteadlased kestlikust arengust: mis värvi on tulevik?"

17. ja 18. novembril toimus Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna konverents „Loodusteadlased kestlikust arengust: mis värvi on tulevik?“ kus võeti kokku 220 aastat loodusteaduste õpetamist ülikoolis ja vaadatati tulevikku.

Kliimakriis, selle mõju äratundmine, sellega kohanema õppimine ja kliimamuutuste pidurdamise võimaluste otsimine on keerulised teemad, millega tegeletakse teaduses iga päev. Kuidas leida kestlik arengutee, mis arvestaks planetaarseid piire ja rahuldaks praeguse põlvkonna vajadusi, seadmata ohtu tulevaste põlvede omi? Seda küsimust käsitleme konverentsil läbi loodusteaduste prisma. Võtame vaatluse alla nii energiatehnoloogia arendamise, elurikkuse hoidmise, tervise ja heaolu säilitamise kui ka kestliku innovatsiooni.

Konverents toimus Omicumis aadressil Riia 23b–105 ja seda saab järelvaadata ka veebis.

Konverentsi juhtis 17. novembril Randel Kreitsberg ja 18. novembril Taivo Raud.

Konverentsi kava välja trükkimiseks.

Täname konverentsi korraldajaid: Piia Post (peakorraldaja), Piret Pikma, Karin Pai, Jonne Kotta, Veljo Kisand, Carlos Perez Carmona, Tambet Tõnissoo, Madis Uljam Teuli, Marko Mägi, Eeva Kilk, Henry Narits, Raivo Jaaniso, Karoliina Kruusmaa, Martin Meitern, Randel Kreitsberg, Virve Käärik, Virge Anso, Piret Ehrenpreis ja Imbi Rauk.

Korraldaja võib üritusel teha pilte ja videoid ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites.

Kunstniku kujutis kosmoseteleskoobist Ariel teel Lagrange'i punkti 2.

Linnutee galaktikas tekib igal aastal vähemalt üks uus eksoplaneet

ATH-d illustreeriv pilt

Aktiivsus- ja tähelepanuhäire suur geneetiline risk viitab võimalikele kaasuvatele haigustele

Kliimaministri visiit Tartu Ülikooli