Sisseastumine

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna õppekavad on uuenduslikud ja praktilise väljundiga. 

Bakalaureuseõpingute ajal saavad üliõpilased laiapõhjalise ülevaate reaalteadustest,  loodusteadustest ning tehnoloogiatest. Magistrantuuri jooksul jätkatakse süvendatud erialaõpinguid ning spetsialiseerumist, mis tagavad tööturul paremad väljavaated ning suurema konkurentsieelise. Kraad Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonnast tagab  uuendusmeelse mõtlemise, praktilised oskused, kõrge kompetentsi ning suhtlusvõrgustiku kogu eluks.

Sisseastumine bakalaureuseõppesse

Sisseastumine magistriõppesse

Sisseastumine doktoriõppesse

Rahvusvaheline kogemus

Meie tudengitel on suurepärased võimalused õpingute ajal rahvusvahelise kogemuse saamiseks.

Lisaks osalemisele uurimisgruppide töös käiakse ka erinevatel rahvusvahelistel võistlustel ning olümpiaadidel. Vahetusüliõpilasena on võimalus veeta semester või aasta mõnes välisülikoolis. Meie valdkond on oma õppe- ja teadustegevuses üks rahvusvahelisemaid ja tehnoloogiliselt uuendusmeelsemaid valdkondi ülikoolis, pakkudes seeläbi maailmatasemel kõrgharidust. Siin õpib rohkelt välistudengeid ning õpetab suur hulk maailmatasemel välislektoreid, sh 1% maailma enim viidatud teadlaste hulka kuuluv tarkvaratehnika professor ja Eesti aasta teadlane 2012 Marlon Dumas. Samuti  õpetavad tudengeid teiste hulgas nii maailmas kui Eestis kõrgelt hinnatud materjaliteadlane Alvo Aabloo, kelle juhtimisel tegeletakse tehislihaste välja arendamisega, tehnikateadlane Mart Noorma, kes on Eesti tudengisatelliidi ESTCube-1 projekti algataja ning arvutiteadlane Jaak Vilo, kes on kaasa löönud mitmete tuntud IT-firmade asutamises.

Üliõpilasprojektid

Lisaks õppetööle osalevad meie üliõpilased mitmetes vahvates projektides.

Üliõpilased teevad populaarteaduslikke videoid keemiakatsetest, sõidavad koos teadusbussiga ning rändava bioklassiga ringi mööda Eesti koole, tehes teadusteatrit ja õpetades kooliõpilastele, kuidas teaduslaborites eksperimente tehakse. Robootikahuvilised saavad oma oskusi arendada ja mõttekaaslastega kohtuda robotiklubis. Tudengid teevad tihedat koostööd sTARTUp Lab-ga, luues innovaatilisi äriideid ning ehitades prototüüpe protokeskuse elektroonikalaboris, mis viib tihti välja edukate spin-off ettevõtete loomiseni. Valdkond aitab üliõpilaste idufirmade loomisele kaasa mitmete erinevate ürituste ning kursustega tehes koostööd näiteks Garage48-ga. Liituda saab mitmete erinevate üliõpilasseltsidega, mis pakuvad võimalusi õppetööväliseks eneseteostuseks, korraldavad vabaaja-üritusi ning seisavad hea tudengite õppetingimuste eest.

Vilistlased

Meie vilistlased

Füüsik Martti Raidal, kelle juhtimisel osalesid Eesti teadlased Šveitsis Higgsi bosoni avastamisel, Eesti eelmine president Kersti Kaljulaid, Bank of America Merrill Lynch asepresident Artur Sepp, samuti Eesti rikkaimaks inimeseks tunnistatud Transferwise’i üks loojatest ja omanikest Kristo Käärmann jpt. Kui valid eriala, mis ennast tõsiselt huvitab, on ebaõnnestumised tuleviku karjääris välistatud.

ati

Informaatika õpetamise konverents 2024

andmeteaduse seminar

Andmeteaduse seminar „Education in the age of big data and artificial intelligence“

Rakubioloogia kõrgkooliõpik

Ilmus erakordselt mahukas eestikeelne kõrgkooliõpik „Rakubioloogia“