Skip to main content
Tartu Ülikool pakub sügisest taas mikrokraadiprogramme
Täiskasvanud õppijad saavad alates 23. maist registreeruda sügissemestril algavatesse mikrokraadiprogrammidesse, et omandada Tartu Ülikoolis lisaeriala või pädevus mõnes kitsamas valdkonnas.
Jaga
23.05.2022

Vastuvõtt Tartu Ülikooli kestab veel 29. juunini

Kuni 29. juunini saab esitada avaldusi Tartu Ülikooli eestikeelsesse õppesse kandideerimiseks. Vastuvõtuks on avatud 53 kõrghariduse esimese astme õppekava ja 47 magistriõppekava.
Jaga
13.06.2022

Loodus- ja täppisteaduste valdkond

Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkond on tunnustatud loodusteaduste-, tehnoloogia- ning IT-alase kompetentsi keskuseks Eestis, mis seob kokku teooria, igapäevase praktika ning tulevikurakendused ja -tehnoloogiad. Loodus- ja täppisteaduste valdkonna moodustavad kümme instituuti: arvutiteaduse instituut, Eesti mereinstituut, füüsika instituut, genoomika instituut, keemia instituut, matemaatika ja statistika instituut, molekulaar- ja rakubioloogia instituut, Tartu observatoorium, tehnoloogiainstituut ning ökoloogia ja maateaduste instituut.

Uudised ja teated

#teadus #tunnustamine #uudis
Euroopa Patendiamet tunnustas 21. juunil Münchenis toimunud pidulikul auhinnagalal Jaan Leisi, Mati Aruleppa ja Anti Perksoni Euroopa aasta leiutaja auhinnaga.
Jaga
01.07.2022
#teadus #meist mujal
Tartu Ülikooli taastamisökoloogia professor Aveliina Helm rääkis täna Vikerraadios ekstreemsetest ilmaoludest ja kliimamuutustest.
Jaga
30.06.2022
#õppimine #õpetamine #uudis
Vabade kunstide professor Reet Aus alustab sügisel kursusega „Kuidas luues maailma parandada“, mille eesmärk on tõsta üliõpilaste keskkonnateadlikkust ja suunata neid jätkusuutlikuma tarbimise suunas.
Jaga
30.06.2022
#rahvusvaheline #uudis
Valdkondlike oskuste ühendus CHAISE on avaldanud Euroopa plokiahela oskuste strateegia ja tegevuskava.
Jaga
29.06.2022