Teadlaste öö 2023 loodus- ja täppisteaduste valdkonna instituutides

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna instituudid avavad 29. septembril oma uksed kõigile teadushuvilistele.
18.09.2023

Uuele üliõpilasele

Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
01.08.2023

Loodus- ja täppisteaduste valdkond

Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkond on tunnustatud loodusteaduste-, tehnoloogia- ning IT-alase kompetentsi keskuseks Eestis, mis seob kokku teooria, igapäevase praktika ning tulevikurakendused ja -tehnoloogiad. Loodus- ja täppisteaduste valdkonna moodustavad kümme instituuti: arvutiteaduse instituut, Eesti mereinstituut, füüsika instituut, genoomika instituut, keemia instituut, matemaatika ja statistika instituut, molekulaar- ja rakubioloogia instituut, Tartu observatoorium, tehnoloogiainstituut ning ökoloogia ja maateaduste instituut.

Uudised ja teated

#kestlikkus #ühiskonnale #uudis
Seminaril „Taimede biotehnoloogia ja kestlik põllumajandus“ tutvustatakse põllumajanduse tulevikku
21.09.2023
#ühiskonnale #uudis
Riigilaevastiku avatud uste päeval, 29. septembril toimub Tallinnas TÜ Eesti mereinstituudi, Mindchip OÜ ja MEC Insenerilahendused OÜ koostöös valminud autonoomse robotlaeva pidulik veeskamine.
20.09.2023
#teadus #uudis
Avalik üritus toimub neljapäeval, 28. septembril Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis. 
19.09.2023
#kestlikkus #teadus #meist mujal
Ehkki tööstuse digiteerimine ja tehisintellekti areng kiirendab märkimisväärselt biotehnoloogia arengut, ei kao vajadus inimliku loomingulisuse ja kriitikameele järele kuhugi, leiab Taani Tehnikaülikooli Novo Nordiski fondi bioloogilise jätkusuutlikkuse keskuse teadusdirektor Lars Nielsen. Muutuv maailm avab täiendava võimaluse ka IT-vallas vilunud Eesti ülikoolidele.
19.09.2023