Teadlaste öö üritused Tartu Ülikoolis

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna instituudid avavad 29. septembril oma uksed kõigile teadushuvilistele.
18.09.2023

Uuele üliõpilasele

Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
01.08.2023

Loodus- ja täppisteaduste valdkond

Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkond on tunnustatud loodusteaduste-, tehnoloogia- ning IT-alase kompetentsi keskuseks Eestis, mis seob kokku teooria, igapäevase praktika ning tulevikurakendused ja -tehnoloogiad. Loodus- ja täppisteaduste valdkonna moodustavad kümme instituuti: arvutiteaduse instituut, Eesti mereinstituut, füüsika instituut, genoomika instituut, keemia instituut, matemaatika ja statistika instituut, molekulaar- ja rakubioloogia instituut, Tartu observatoorium, tehnoloogiainstituut ning ökoloogia ja maateaduste instituut.

Uudised ja teated

#ühiskonnale #uudis
Käitumisgeneetika kaasprofessor Uku Vainik räägib meile põhjustest, miks me kipume hea toiduga liialdama. Samuti arutleme, kas on olemas suhkrusõltuvust ning kas suhkrumaksul oleks mõtet.
22.09.2023
#ühiskonnale #uudis
Loodus- ja täppisteaduste valdkonna instituudid avavad 29. septembril oma uksed kõigile teadushuvilistele.
18.09.2023
#ettevõtlus #kestlikkus #teadus #uudis
Rakutüvede digitaliseeritud arendamine on ekspertide hinnangul üks kuuest Eestile kõige olulisemast süvatehnoloogiast, kus suurt läbimurret oodatakse lähima kahekümne aasta jooksul. Eesti võimalused selles valdkonnas on seotud eelkõige ravimite arendamise ja personaalmeditsiiniga, toob Arenguseire Keskus välja uues lühiraportis “Rakutüvede digitaliseeritud arendamine: hetkeseis ja väljavaated”.
26.09.2023
#tudengile #õppimine #teadus #uudis
Prof Amr El Abbadi külalisloengud 26. sept – 4. okt.
22.09.2023