Otsi uudist

Vaata järele küberinnovatsiooni konverentsi ettekandeid!
  • uudis
Tartu Ülikooli uuendatud virtuaaltuur aadressil virtualtour.ut.ee annab kõigile huvilistele võimaluse tutvuda ülikooli õppe- ja teaduskeskkonnaga juba enne ülikooli saabumist. Lisaks saab tuuris ülevaate ülikooli hoonete rattaparklatest ja ligipääsetavusest.
  • #ülikoolist
  • #esmakursuslane
  • uudis
Külli Kivioja-Ööpik läbis möödunud õppeaastal digitoodete juhtimise mikrokraadiprogrammi.
  • #täiendusõpe
  • uudis
Forte ja Eesti ülikoolide rubriigi „Tunne teadlast“ seekordses loos tutvustame TTÜ rakendusliku keeletehnoloogia juhti ja tänavust Vabariigi Presidendi noore IT- teadlase preemia laureaati Liisa Rätsepat.
  • meist mujal
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna koosseisu luuakse Eesti vähikeskus, mille eesmärk on kiirendada rahvusvahelises koostöös vähi ennetamist ja ravi Eestis.
  • #koostöö
  • pressiteade
Viimastel aastatel on toimunud Eesti pargihoolduses nihe, mis soodustab mitmekesisema taimestiku teket, kuid selle hooldamiseks sobivate nippide omandamine võtab veel aega.
  • meist mujal
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • uudis
Sel aastal kandideerib Tartu Ülikooli eestikeelsesse õppesse 9393 inimest, kes esitasid kokku 12 811 avaldust.
  • uudis
1.–7. juulini toimub Tartus rahvusvaheline geoinformaatika konverents „Free and Open Source for Geospatial (FOSS4G) Europe 2024“,
  • #rahvusvaheline
  • pressiteade
Sel aastal esimest korda toimunud loodusvaatluste minimaratonil tegid 26 Eesti kooli õpilased üle 2200 loodusvaatluse ja panustasid sellega kohaliku elurikkuse kaardistamisse. Kevadel 1. maist–7. juunini tehtud vaatlused on avalikud ja nendega saab tutvuda eElurikkuse andmeportaalis.
  • #andmebaasid
  • #Tartu2024
  • #kooliõpilasele
  • uudis
10.–12. juulil korraldab TÜ füüsika instituut rahvusvahelist konverentsi „Nordic Baltic Femtochemistry Conference 2024“, mis koondab Põhja- ja Baltimaade ülikiire spektroskoopia asjatundjad.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
26. juuni südaööni võeti vastu avaldusi Tartu Ülikooli esimese astme ja magistritaseme õppesse.
  • uudis
18.–19. oktoobril on kõik linnaruumist huvitatud magistrandid ja doktorandid oodatud Tartu Ülikooli raamatukogus toimuvasse tänavateaduse sügiskooli.
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Loodus- ja täppisteaduste valdkonna lõpuaktused toimuvad 21. juunil 2024.a.
  • #valdkonnast
  • uudis
Et energia oleks meile stabiilselt kättesaadav, tuleb seda salvestada: panna toodetud energia ülejääk hilisemaks tarvitamiseks hoiule. Praegu oleme teel keskkonnasäästlikumate energiasalvestite poole.
  • uudis
Märt-Matis Lille kirjutatud ja Margus Kasterpalu lavastatud mütopoeetiline oratoorium „Emajõe sünd“ etendub ainult kolmel õhtul. Täna, 13. juunil toimub Tartus lodjakojas esietendus ja reedel, 14. juunil mängitakse lavastust veel kaks korda. 90-minutilises lavateoses põimuvad loodus- ja inimhääled tänapäevase muusika, loodusfilmi, animatsiooni ja lavalise liikumisega.
  • #Tartu2024
  • #kultuur
  • uudis
Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.
  • uudis
Kui gümnaasiumilõpetajal on käes aeg teha erialavalik, kaalub ta lisaks huvidele läbi ka uue peatükiga kaasneva elukohamuutuse. Ida-Virumaa noored elavad erilises asukohas, sest kaks Eesti suurimat linna paiknevad võrdsel kaugusel. Mida pakub ülikoolilinn Tartu neile, kelle emakeel ei ole eesti keel? Oma ootustest ja avastustest räägivad Tartu Ülikooli arstiteaduse õppekava teise kursuse üliõpilane Polina Tipakova ja geenitehnoloogia õppekava kolmanda kursuse üliõpilane Kirill Nitsenko.
  • ajaveeb