Uues arengukavas aastani 2035 on kavandi järgi kolm arengusuunda: rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline teadusülikool, ühiskondlikult mõjukas ülikool ning parima õpi- ja töökeskkonnaga ülikool.
AS Medisoft testib koostöös Tartu Ülikooli arvutiteaduse insttuudi ja tehisintellekti- ja robootikakeskusega AIRE suurte keelemudelite kasutamist perearsti visiidil kõneldu automatiseerimiseks.
Viis aastat pärast COVID-19 pandeemia algust on teadusel viiruse ja selle mõju kohta palju rohkem teadmisi. Uurima on hakatud ka haigestumise pikaaegset mõju tervisele.
5. märtsil 2025 toimus taas loodus- ja täppisteaduste valdkonna ühiselt korraldatud Maarjavälja karjääripäev. Juba neljandat korda toimuv karjäärimess tõi suhtlemiseks kokku ligemale 400 üliõpilast ning 130 ettevõtete ja asutuste esindajat.
Alates 24. märtsist on võimalik kandideerida Tartu Ülikooli üliõpilasesindusse valdkonna või instituudi esindajaks. Seda saavad teha kõik Tartu Ülikooli tudengid, kes soovivad seista üliõpilaste huvide ja vajaduste eest ning muuta üheskoos ülikooli paremaks.
17. märtsil kl 19 toimuva Barlova teadusõhtu külaline on Tartu Ülikooli keeletehnoloogia professor Mark Fišel, kellega arutleme keele õpetamisest arvutitele.
Renno Raudmäe õppis kaksteist aastat Avinurme Gümnaasiumis ja kavatses pärast seda minna kultuurikorraldust õppima. Juhtus aga nii, et noormees sai hoopis laiapõhjalise insenerihariduse Eesti Maaülikoolis tehnotroonika erialal ning lõpetas hiljem Tartu Ülikooli arvutitehnika ja robootika magistriõppe.
Doktorantuur pakub võimalust arendada nii seoste loomise ja infotöötluse oskusi kui ka võimet keerukaid projekte juhtida, kriitikast õppida ning selle kõige juures ennastsäästvalt aega planeerida.
Tartu Ülikool ja TÜ kliinikumi verekeskus kutsuvad ülikooliperet 2. aprillil kella 10.30–14.30 Delta keskusesse doonoripäevale. Vestlus vereandjaga toimub ruumi 1024 ja vere loovutamine ruumis 1030.
Alates 3. märtsist võimalik vihje andmiseks kasutada FaceUpi keskkonnas asuvat Tartu Ülikooli vihjeliini, kus saab vihje anda konfidentsiaalselt ja soovi korral anonüümselt.
Neljapäeval, 13. märtsil kell 16.15 pidas Tartu Ülikooli käitumisgeneetika professor Uku Vainik ülikooli aulas inauguratsiooniloengu „Käitumine ja geneetika – kes neid jõuaks lahuta“.
Kas oled gümnaasiumiõpilane ning tehnoloogia sütitab su huvi? Tartu Ülikooli Delta keskuses toimub inseneripäev, mis annab sulle praktilise ja mitmekülgse ülevaate...