Otsi uudist

Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ kulmineerub 18. mail ühislaulmisega peahoone ees, rongkäiguga läbi linna ja peoga ülikooli spordihoones.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Alates neljapäevast, 16. maist on Tartu Ülikooli botaanikaaia erinevatesse nurkadesse peidetud otsimismäng, mille küsimused kutsuvad inimesi mõtisklema. Otsimismängust osavõtjate vahel loositakse välja auhindu.
  • #kultuur
  • pressiteade
Augustis toimub Tartus rahvusvaheline ökosüsteemide taastamise konverents, mis on aastaid olnud peamine loodust taastavate teadlaste, praktikute, ettevõtjate ja poliitikakujundajate kohtumispaik.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Valmis teaduspõhine taskuhääling „TEET“ kestliku energeetika huvilistele. Saatejuhid Meelis Härmas, Karl-Ander Kasuk ning Ove Oll vestlevad teadlaste ja oma ala ekspertidega riigi- ja erasektorist.
  • uudis
Toomemäel asuv installatsioon „Elupäästja“ tutvustab geneetikat.
  • uudis
Tuleval õppeaastal saab Tartu Ülikooli uueks vabade kunstide professoriks laulja, pianist ja helilooja Kadri Voorand, kelle loengukursuse keskmes on elumuutev looming. Ameti annab talle üle senine professor lavastaja Peeter Jalakas, kellega peetakse 23. mai õhtupoolikul toomkiriku pööningusaalis avalik vestlus teemal „Tunne ja mõte“.
  • #kultuur
  • #õpetamine
  • #ülikoolist
  • #valdkonnast
  • uudis
24. mail kutsub Narva kolledž kõiki gümnasiste ja üliõpilasi oma 25. sünnipäevale.
  • #instituudist
  • #kooliõpilasele
  • #sisseastumine
  • uudis
22. mail kell 11–15 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis seminar „Teadus kõigile: kuidas muudab ühiskond teadust paremaks?“.
  • #avatud teadus
  • uudis
Noore teadlase preemia pälvis Tartu Ülikooli geneetika kaasprofessor Hedvig Tamman ja noore IT-teadlase preemia Tartu Ülikooli rakendusliku keeletehnoloogia juht Liisa Rätsep.
  • #tunnustamine
  • meist mujal
Metspalu valiti Academia Europaea biokeemia ja molekulaarbioloogia sektsiooni liikmeks. Sellega tunnustati tema kõrgetasemelist teadustööd ja püsivat panust Euroopa teaduse arengusse.
  • #tunnustamine
  • meist mujal
Loodusloovusfestival pakub ainulaadseid võimalusi kogeda Eesti looduse ilu ja mitmekesisust, pakkudes üritusi nii Tartus kui ka üle Eesti 5.–15. juunini.
  • #avatud teadus
  • #koostöö
  • uudis
Kliimaseaduse koostamine on seejuures väärt pingutus, mis edastab nii riigiasutustele kui ka ühiskonnale sõnumi, et neid teemasid võetakse üha tõsisemalt, leiti kestliku arengu keskuse aruteluringis.
  • uudis
18. mail said tudengilinnas üle viie aasta taas kokku tuhanded Tartu Ülikooli vilistlased. Vilistlaste kokkutulekul „Tagasi ülikooli“ toimusid loengud ja ekskursioonid üle linna asuvates instituutides, ühislaulmine ja tervituskõned peahoone ees, rongkäik ning suur pidu spordihoones.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
16. mail toimub Tallinnas Eesti doktorikooli karjäärikonverents, kus räägitakse doktoriõppe väärtusest ning doktorantide erialastest väljavaadetest. Oodatud on kõik Eesti doktorandid ja doktoriõppest huvitatud.
  • #koostöö
  • uudis
29. mail kaitseb Ave Ansper-Toomsalu keskkonnatehnoloogia erialal doktoritööd „Sünergia loomine kaugseire andmete abil täiustamaks optiliselt keeruliste vete seiret".
  • uudis
Uuel õppeaastal juba viiendat aastat järjest programm „Talendid Tartusse!“.
  • #esmakursuslane
  • uudis
Eesti Teaduste Akadeemia juhatus valis eesti keele ja selle õpetamise uurija-professoriks Birute Klaas-Langi ning tehisintellekti uurija-professoriks Meelis Kulli.
  • meist mujal
Kaks geeni mõjutavad üheskoos enam kui neljandiku praegu müügil olevate ravimite lagundamise kiirust. Inimeste geneetiliste eripäradega arvestamisest tõuseks kasu ka argimeditsiinis.
  • meist mujal
Nii Eestist kui ka Ida-Euroopa lauskmaalt laiemalt leitud luudest eraldatud DNA aitab anda ühtaegu eestlaste rahvusmüütidele teadusliku aluse kui ka mõista paremini siinsete elanike haigestumisriske.
  • meist mujal
Lõputööde kirjutamisel on tudengitele abiks teenused ja materjalid eesti ja üldkeeleteaduse instituudist.
  • #teenused