Loodus- ja täppisteaduste valdkond

Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkond on tunnustatud loodusteaduste-, tehnoloogia- ning IT-alase kompetentsi keskuseks Eestis, mis seob kokku teooria, igapäevase praktika ning tulevikurakendused ja -tehnoloogiad. Loodus- ja täppisteaduste valdkonna moodustavad üksteist instituuti: arvutiteaduse instituut, bioinseneeria instituut, Eesti mereinstituut, füüsika instituut, genoomika instituut, keemia instituut, matemaatika ja statistika instituut, molekulaar- ja rakubioloogia instituut, Tartu observatoorium, tehnoloogiainstituut ning ökoloogia ja maateaduste instituut.

Uudised ja teated

#kestlikkus #teadus #ühiskonnale #uudis
Valmis teaduspõhine taskuhääling „TEET“ kestliku energeetika huvilistele. Saatejuhid Meelis Härmas, Karl-Ander Kasuk ning Ove Oll vestlevad teadlaste ja oma ala ekspertidega riigi- ja erasektorist.
14.05.2024
#teadus #tunnustamine #meist mujal
Noore teadlase preemia pälvis Tartu Ülikooli geneetika kaasprofessor Hedvig Tamman ja noore IT-teadlase preemia Tartu Ülikooli rakendusliku keeletehnoloogia juht Liisa Rätsep.
08.05.2024
#avatud teadus #kestlikkus #teadus #ühiskonnale #uudis
22. mail kell 11–15 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis seminar „Teadus kõigile: kuidas muudab ühiskond teadust paremaks?“.
09.05.2024
#teadus #tunnustamine #meist mujal
Metspalu valiti Academia Europaea biokeemia ja molekulaarbioloogia sektsiooni liikmeks. Sellega tunnustati tema kõrgetasemelist teadustööd ja püsivat panust Euroopa teaduse arengusse.
07.05.2024