Loodus- ja täppisteaduste valdkond

Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkond on tunnustatud loodusteaduste-, tehnoloogia- ning IT-alase kompetentsi keskuseks Eestis, mis seob kokku teooria, igapäevase praktika ning tulevikurakendused ja -tehnoloogiad. Loodus- ja täppisteaduste valdkonna moodustavad üksteist instituuti: arvutiteaduse instituut, bioinseneeria instituut, Eesti mereinstituut, füüsika instituut, genoomika instituut, keemia instituut, matemaatika ja statistika instituut, molekulaar- ja rakubioloogia instituut, Tartu observatoorium, tehnoloogiainstituut ning ökoloogia ja maateaduste instituut.

Uudised ja teated

#vilistlaste kokkutulek #uudis
Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ kulmineerub 18. mail ühislaulmisega peahoone ees, rongkäiguga läbi linna ja peoga ülikooli spordihoones.
17.05.2024
#Tartu2024 #kultuur #ühiskonnale #pressiteade
Alates neljapäevast, 16. maist on Tartu Ülikooli botaanikaaia erinevatesse nurkadesse peidetud otsimismäng, mille küsimused kutsuvad inimesi mõtisklema. Otsimismängust osavõtjate vahel loositakse välja auhindu.
17.05.2024
#kestlikkus #rahvusvaheline #teadus #uudis
Augustis toimub Tartus rahvusvaheline ökosüsteemide taastamise konverents, mis on aastaid olnud peamine loodust taastavate teadlaste, praktikute, ettevõtjate ja poliitikakujundajate kohtumispaik.
16.05.2024
#tudengile #kultuur #õppimine #õpetamine #teadus #ühiskonnale #ülikoolist #valdkonnast #uudis
Tuleval õppeaastal saab Tartu Ülikooli uueks vabade kunstide professoriks laulja, pianist ja helilooja Kadri Voorand, kelle loengukursuse keskmes on elumuutev looming. Ameti annab talle üle senine professor lavastaja Peeter Jalakas, kellega peetakse 23. mai õhtupoolikul toomkiriku pööningusaalis avalik vestlus teemal „Tunne ja mõte“.
15.05.2024