Autor:
Henry Narits

Informaatika õpetamise konverents 2024

Traditsiooniks saanud informaatika õpetamise konverents toimub 18.–20. jaanuaril Tartu Ülikooli Delta õppehoones. Ootame registreeruma informaatikaõpetajaid ja kõiki teisi huvilisi.

Konverentsil keskendutakse informaatika õpetamise hetkeseisule ja selle tulevikule. Valdkonna asjatundjad jagavad oma mõtteid, osalejad saavad vahetada kogemusi ja panna end proovile töötubades.

Arvutiteaduse instituudi juhataja Heisi Kurigi sõnul paistab Eesti silma kui maailmas ainulaadne digiriik ning selle saavutuse taga on noorte entusiastide julgus, uudishimu, soov katsetada ja luua uusi lahendusi. „Just informaatikaõpetajad on need, kes sütitavad noortes huvi selle valdkonna vastu, pakkudes neile esmaseid teadmisi ja suunates nende avastusretki,“ rääkis ta. Kurig lisas, et informaatikaõpetajatel on keskne roll Eesti kui digiriigi tuleviku kindlustamisel. „Seepärast soovimegi olla ka ise osa informaatikaõpetajate kogukonnast ja kutsuda neid kord aastas külla, et saaksime omavahel arutada ning jagada parimaid tavasid ja uusimaid uurimistulemusi, märkis Kurig. Konverentsil antakse tervikpilt informaatika õpetamisest Eestis ja arutatakse, kuidas kanda õpitud teadmisi töömaailma edasi. Üks peaesinejatest, Startup Estonia teadusmahuka iduettevõtluse projektijuht Inga Kõue jagab mõtteid, kuidas jõuaksid ülikoolide teadustulemused ühiskonda, et sünniksid uued innovaatilised teenused. Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi hajussüsteemide lektor Pelle Jakovits selgitab targa linna teemat. HK Unicorn Squadi eestvedaja Liis Koser räägib aga sellest, kuidas õpetada tüdrukutele tehnoloogiat nii, et see oleks tulemuslik ja põnev.

Paralleelsessioonides saab teada, mida eri vanuserühmadele informaatikatundides õpetatakse, ja koguda häid nippe oma igapäevatööks. Töötubades on võimalik end robootika, programmeerimise, turvalisuse ja haridustehnoloogia vallas ka praktiliselt proovile panna. Lisaks on võimalik külastada ettevõtteid ja koole ning suhelda õhtusel koosviibimisel mõnusas õhkkonnas.

Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja selle toimumist toetab IT Akadeemia. Osavõtumaks on 75 eurot, mis sisaldab muuhulgas kahte lõunasööki, tee- ja kohvipause ning vastuvõttu. Registreerumine konverentsile on avatud kuni 13. jaanuarini.

Täpsemat infot leiab konverentsi veebilehelt.

 

Pilt "Krahv Ludwig August Mellini eestvõttel avaldatud Liivimaa atlasest

Mellini atlas jõudis Maa-ameti kaardiserverisse

Kevadine pilt Tahkuna loodusest

Avalikul aruteluõhtul küsitakse, kas kliimakriisis saab vaid teadusele loota

Inimesed loodust vaatlemas

Loodusvaatluste tegemise huvilised on oodatud Tartusse vaatlusmaratoniks valmistuma