Loodusmuuseum 220: helilooja Märt-Matis Lill räägib loodushäältest heliloomingus

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ning loodus- ja täppisteaduste valdkond tähistavad tänavu 220. aastapäeva. Helilooja Märt-Matis Lill mõtiskleb loodushäälte üle heliloomingus pidunädala sündmuste programmis.

Neljapäeval, 12. mail kell 19 mõtiskleb helilooja Märt-Matis Lill küsimuste üle, millised on helid, mis jäävad justkui muusikast väljapoole ja millised on helid, mida tõlgendame muusikana. Kas inimtegevusest ja tunnetusest väljapoole jäävat helimaailma võiks ka käsitleda esteetilise nähtusena? Kaasaegne helilooming on selliseid küsimusi ikka püstitanud. Mitmed heliloojad – sealhulgas ka mina – otsivad nendele küsimustele oma loomingu kaudu vastuseid. Muusika on midagi inimeseks olemisest lahutamatut, lausus Märt-Matis Lill.

Õhtu lõpetab Märt-Matis Lille teose „Lindudele“ ettekanne. Märt-Matis Lillega jagab lava ERSO löökpillimängija Vambola Krigul.

Sündmus toimub 12. mail kell 19 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ruumis 301. Sündmus kuulub loodusmuuseumi ja loodusteaduste pidunädala programmi. Sissepääs tasuta. Tutvu pidunädala kogu kavaga muuseumi kodulehel.

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Veebruarikuu loodusluuleõhtul esineb filosoof Margus Ott

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Jaanuarikuu loodusluuleõhtul esineb luuletaja Kruusa Kalju