Autor:
Külli Kalamees-Pani

Sel nädalal tähistab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed seenenädalat

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub osa võtma seenenädala sündmustest 5. kuni 10. septembrini.

Seenenädal toimub sügiseti ja on traditsiooniline sündmustenädal, mis pühendub seentele. Ootame nii väikseid kui ka suuri huvilisi osa võtma põnevast seeneõhtust, seeneretkest metsa ja uudistama sügisseeni näitusel.

Terve nädala jooksul, 5.–10. septembrini, võib Tartu Ülikooli botaanikaaias otsida sildistatud kasvavaid puuseeni.

Teisipäeval, 6. septembril kell 18 toimub loodusõhtu, mis on pühendatud aasta seenele „Kõrreliste tõlvtõvik – tema sõbrad ja sugulased“. Esineb mükoloog Kadri Põldmaa. Seeneõhtul osalemine piletiga 3 eurot.

Neljapäeval, 8. septembril kell 10–15 sõidame metsa seenele! Koos juhendaja Külli Kalamehega õpime tundma seeni ja kogume loodusmuuseumi näituse tarvis seeni. Seeneretkel on võimalik saada uusi teadmisi seentest ning esitada küsimusi retke juhile, kes jagab seenealast infot. Vajalik on eelregistreeruda. Osalustasu täiskasvanutele on 15 eurot ja lastele 8 eurot.

Reedel, 9. septembril ja laupäeval, 10. septembril toimub ülikooli loodusmuuseumi seminarialal iga-aastane seenenäitus. Külastajad saavad tutvuda sügisseentega: pilvikutest, puravikest, riisikatest, kännu- ja kukeseentest kuni väga mürgiste kärbseseenteni välja. Näitusel on seened eksponeeritud koos söödavuse ja mürgisuse teabega. Näitusel jagavad seeneinfot konsultandid – ootame seenenäitusele ka külastajate leitud seeni, mille kohta soovitakse lisainfot teada saada. Külastajatel on seenenäituse piletiga võimalus uudistada seenenäitust ja loodusmuuseumi püsiekspositsiooni ja näitust „Tolmeldamise võlu ja valu“. Sissepääs piletiga 4 eurot või sooduspiletiga 2 eurot.

Lisateave:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee

#instituudist #koostöö #teadus
Raivo Kolde

Tartu Ülikool osaleb andmepartnerina andmeanalüüsi ja tavaandmete uurimisvõrgustikus DARWIN EU®

#õppimine #teadus
Projekt

Doktoriõppe konkursid

#kestlikkus #ühiskonnale
Kliimamuutused

Eesti vajab kliimamuutustega kohanemiseks selget tegevuskava