Autor:
Tartu observatoorium

Kandideerimine asteroidiuuringute praktilisele koolitusele on avatud

Tartu Ülikooli Tartu observatoorium ja Europlanet kutsuvad 1. juunini kandideerima rahvusvahelisele asteroidiuuringute koolitusele Asteroid Research Training Workshop, mis leiab aset 21.-25. augustil Tartu observatooriumis Tõraveres.

Mis on koolituse eesmärk?

Koolituse eesmärk on anda osalejatele põhjalik, multidistsiplinaarne sissejuhatus asteroidide vaatlemisse maa pealt ja kosmosest. 

Mida koolitusel tehakse?

Osalejad saavad praktilise kogemuse asteroidide CCD-fotomeetrias ja spektroskoopias. Selleks kasutatakse Tartu observatooriumi teleskoope. Õpetatakse ka vaatlusandmete analüüsimist. Praktilist väljaõpet saadavad juhtivate astronoomide loengud. Osalejatele õpetatakse, kuidas kirjutada ja esitada vaatlustaotlusi erinevate teleskoopide ja laborite kasutamiseks Europlanet Telescope Networkis (Europlaneti teleskoopide võrgustikus). Koolitusel tutvustatakse mentorluse võimalusi professionaalsete astronoomide ja amatööride vahel.

Kellele on kursus mõeldud?

Kursus on avatud kõigile Euroopa doktorantidele ja magistrantidele, karjääri alustavatele teadlastele ja amatöörastronoomidele. Eelistatud on kandidaadid Europlaneti Põhja-Euroopa partnerriikidest: Taanist, Eestist, Soomest, Islandilt, Lätist, Leedust, Norrast, Rootsist.

Koolitus on rahvusvaheline ja inglise keeles.

Rohkem infot koolituse kodulehel.

Suvekooli rahastab European Regionaalarengu Fondi projekt Eesti kosmoseuuringute maapealse infrastruktuuri arendamiseks (KosEST) ja Euroopa Komisjoni Horisont 2020 projekt Europlanet 2024 Teadusuuringute Infrastruktuur. Europlanet 2024 Uuringute Infrastruktuur on saanud rahastuse Euroopa Liidu Horisont 2020 teadusuuringute ja innovatsiooni programmist.

Image
Asteroid Research Training Workshop - Tartu Ülikool
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
city view of Tartu

PROFES 2024

banner

Enlighti õpetamise ja õppimise konverentsil kohtusid rahvusvahelised spetsialistid

Ivar Zekker annab laboris intervjuud

Bakterid aitavad Läänemere ravimijääkidest puhtana hoida