- Viljar Jaks: Mis on kudede regeneratsioon ja rakuväline maatriks, mida näitavad naha ning maksa taasloomise uuringud ja mida on loota patsientidel ning ravimitööstustel?
- Meelis Kull: Millised teemad tulevad üles Eesti tehisintellekti tippkeskuse kolmeteistmes uurimisrühmas, mis sai riikliku rahastuse seitsmeks aastaks ning mis ühendab Tartu Ülikooli,Tallinna Tehnikaülikooli ja Cybernetica AS jõud?
- Kristiina Tambets: Kes ja kuidas uurivad uues tippkeskuses eestlaste juuri ning millal on oodata tulemusi?
- Katrin Vaino: Milliseid tõejärgsusega seotud probleeme saaks loodusharidus aidata ühiskonnas lahendada, mida peaks arvestama ning muutma ja millise abivahendi koostasid teadlased õpetajatele?
- Indrek Jõgi: Milline on tuumasünteesil põhinevate energiaallikate hetkeseis ja väljavaated tulevikuks ning kerkinud probleemid selle tehnoloogia kasutuselevõtul?
- Tanel Tenson: Millised on ribosoomid ja kuidas nad tööd teevad ning mida näitavad värsked uuringud?
- Karin Täht: Millised on matemaatika õppimisel ja õpetamisel tekkivad positiivsed ning negatiivsed emotsioonid ja kuidas neid suunata ning arvestada?
- Heilo Altin: Millest sai alguse koolirobootika, kuidas kasvatada huvi tehniliste erialade vastu ning koolitada tuleviku insenere ja millised võimalused annab juurde ühistöös loodud inseneriakadeemia?
- Reedik Mägi: Kui levinud on diabeet ja kui kaua kestab geenidoonorite diabeediuuring, mis on üks osa rahvusvahelisest projektist?
- Tiit Tammaru: Mis paneb inimesi rändama, millised on rände mõjud ja tagajärjed ning trendid Hiinast Eestini ja kas ja kuidas annab neid suunata?
- Uko Maran: Kuidas aitab meie ainuke rahvusvaheliselt sertifitseeritud andmehoidla hinnata kemikaalidest tulenevaid riske?
- Sulev Reisberg: Mida kujutab endast personaalmeditsiini projekti raames loodud IT-taristu ja kuidas tahavad teadlased veel infotehnoloogilisi võimalusi kasutada, et haigusi ennetada ning tervishoidu efektiivsemaks muuta?
- Martin Malve: Mida annavad meie esivanemate kohta teada luude uuringud ja mis leiud tulevad välja arheoloogilistel päästekaevamistel?
- Jaanus Harro: Kuidas käib aju neurokeemiliste protsesside uurimine ja millised on seosed käitumisega?
- Madli Jõks: Mida näitab Eesti metsade elurikkuse mudeldamine, millised on seosed metsade vanuse ja erinevate elustike rühmadega?
- Kadi Kalm: Milline on koolikeskkonna roll venekeelsete inimeste elukoha valikutes täiskasvanueas?
- Tiina Kraav ja Kerli Orav-Puurand: Mida arvavad õppejõud matemaatikaeksamite tulemustest, milline on õpetajate kaadrivajadus, koolitus ning õpetajahariduse programmid?
- Toivo Maimets ja Sulev Kuuse: Kuidas valmis eestikeelne rakubioloogia õpik, kellele ta on mõeldud ja millised on teised emakeelse tarkuse jagamise võimalused?
- Regina Soobard: Milline on huvi loodusainete ja õpetajaks õppimise vastu ning kuidas seda tõsta?
- Toomas Haller: Milline on valguse mõju inimeste tervisele ja heaolule ning kui kaua ja kuidas käib vastav rahvusvaheline projekt?
- Taavo Tenno: Kui palju ohtlikke aineid satub reovette, kuidas neid sealt kätte saada, mis lagunevad ja mis mitte, mida tahavad mitmed riigid keelustada või piirata, kuidas tahavad teadlased loodust ja inimesi aidata?
- Karl Kruusamäe: Kuidas välja arendada roboteid, neid kasutada ja selleks vajalikke insenere koolitada?
- Angela Ivask ja Andres Merits: Mis on nanomaterjalid, kes on kaasatud nelja-aastasesse europrojekti, mille sihiks on nanomaterjalidel põhinevate antimikroobsete pinnakatete loomine ja kus selliseid kasutada?
- Maia Kivisaar ja Riho Teras: Kuidas areneb bioringmajandus ja millised sihid seisavad ees nelja-aastasel rahvusvahelisel projektil?
- Tanel Tenson: Kolme aastase projekti käigus uurisid teadlased antibiootikumide kasutamist ning resistentsust meditsiinis ja veterinaarias ning jääkide levikut keskkonnas. Räägime tulemuste kokkuvõttest.
- Lili Milani: Tartu Ülikooli teadlaste abiga tuvastati uued insuldiga seotud geenid ja see võib viia selle haiguse riski parema hindamise ning täpsemate ravimiteni. Räägime uuringu tulemustest ja uutest väljakutsetest.
- Ove Oll: Vesinikust ja vesinikuenergeetikast, teadusuuringutest ning katsetest, meie Vesinikuorust, isejuhtivast autost ja selle valdkonna tulevikust.
- Mihkel Pajusalu: Millega on meie teadlased ja ettevõtted viimastel aastatel jõudnud avakosmosesse ning teistele planetaarkehadele ja mida annab juurde Tõraveres valminud maa-alune kosmosepunker ehk kosmosemissioonide simuleerimise keskus?
- Kristjan Krips: E-hääletamisest, selle ajaloost, võimalustest, kasutamisest, turvalisusest, ohtudest ja katsetest süsteemi täiustada.
Varasemad saated
- Triin Laisk: Naiste tervise ja viljakuse ning viljatuse geneetilised põhjused.
- Ester Oras: Kuidas toitusid meie esivanemad ja mismoodi seda uurida?
- Age Poom: Milliseid andmeid kasutavad mobiilsusuuringute labori teadlased linnaruumi kujundamisel ning transpordi planeerimisel ja millele keskendus veebiloengute sari?
- Urmas Kõlljalg: Mida näitab vabariigi vanima muuseumi, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi 220-aastane ajalugu ja tänane päev ning pakub peonädal?
- Peeter Hõrak: Kes ja mis mõjutab inimese sugulist küpsemist, mida näitavad uuringud ja lubavad järeldada geenivaramu kogutud andmed?
- Siiri Salupere: Mis tingis üle-eestilise 500 eluhoone siseõhu radoonisisalduse uuringu alustamise, millised on eelteadmised ja võimalikud ohud ning millal selguvad tulemused?
- Ago Rinken jagab teavet närvisignaali ülekande retseptorite uurimise kohta, mis on ühed tähtsamad ravimimärklauad.
- Indrek Must: Bioinspireeritud robotid ehk robootika ja looduse kokkupuuted. Millised need on ning mis ülesandeid täidavad ja mida tõotavad uuringud?
- Veronika Zadin: Kuidas kombineerib materjaliteadus keemiat, füüsikat ja inseneriteadust, et uurida ning luua uusi konkreetsete omadustega materjale ja milline on koostöö Euroopa Tuumauuringute Organisatsiooniga?
- Tiina Tamm: Mida uurivad molekulaarbioloogid ning kuidas nende töö aitab ravimitootjaid ja veinitegijaid?
- Piia Post: Mis seisab ÜRO kliimaraportis ja mida näitavad teadusuuringud?
- Riinu Rannap: Mida näitab meie rannaniitude uurimine ja kuidas edeneb nende taastamine projekti Loodusrikas Eesti raames?
- Tsipe Aavik: Mida on näidanud kolm aastat tagasi alanud nurmenuku projekt, mis nüüd on laienenud üle Euroopa ehk kuidas teadlased koos kogukondadega uurivad nähtavat ja nähtamatut looduslikku mitmekesisust ning mida ütlevad esimesed kokkuvõtted?
- Maarja Öpik: Milline on mükoriisaseente elurikkus, mis toimub mullas ja mida soovitavad teadlased pidada silmas teel looduslähedase eluviisi poole?
- Aile Tamm: Milliste omadustega peavad olema õhukesed kiled, kus ning kuidas neid kasutatakse ja kuhu on uuringutega jõudnud kiletehnoloogia labor?
- Karin Täht: Millised on matemaatika õppimise ja õpetamise probleemid ning lahendused ja mida näitab tudengite seas tehtud uuring?
- Ülar Allas: Mida suudavad superarvutid, mida kujutab endast projekt LUMI ja milline on Tartu Ülikooli teadusarvutuste keskuse osa selles?
- Margit Kõiv-Vainik: Kuidas puhastada sadevett? Millised on uued looduslähedased lahendused ja mida näitavad uuringud ning rahvusvaheline koostöö?
- Erik Abner: Mida arvab teadlane pseudoteaduslike arusaamade tekkest, levitamisest ja nende vastu võitlemisest?
- Mihkel Kama: Milline on Tartu observatooriumi osa Euroopa Kosmoseagentuuri suurprojektis Ariel?
- Kalle Kirsimäe: Mida näitab meie geoloogia 200 aastane ajalugu ja millised võiksid olla Eesti uued tulevikumaavarad ning mis piirkonnad on uurimise keskmes?
- Peeter Burk: Kuidas aidata ja kiirendada keemilisi eksperimente, uute materjalide ning ravimite välja töötamist ja mida annab süntees laetud tilkades ehk millised on arvutuskeemia võimalused?
- Hannes Kollist: Miks on vaja muuta, milliseid võtteid selleks on kasutatud, kui täpseks on aretus läinud ja mis on uusimad suunad ning kust jookseb uute tehnoloogiate eetiline piir?
- Meelis Kull: Kuidas aidata arvutitel ise õppida ja milliseid elulisi ülesandeid annab masinõppega lahendada?
- Ivo Leito: Kuidas aitavad keemikud keskkonda monitoorida? Mida näitavad vee-, õhu-, mulla-, taime- ja toidu-uuringud?
- Meelis Pärtel: Milline on looduslik mitmekesisus, mida uuritakse, mida kaitstakse, mis või kes seda kõike mõjutavad ja kuidas aitab loodushuvilisi rohemeeter?
- Laur Järv: Laiendatud geomeetrilised gravitatsiooniteooriad
- Toivo Maimets: Mis mõtetega loodi 30 aastat tagasi molekulaar- ja rakubioloogia instituut ning kuhu on ta tänaseks jõudnud? Millised on praegused teemad, probleemid ja tulevikusuunad ning kuidas käib teaduse populariseerimine koolides?
- Krista Fischer: Mida uurivad matemaatikud koostöös geenivaramuga ning milliseid võimalusi peidab endas biostatistika ehk elusate andmete teadus?
- Markus Vetemaa ja Redik Eschbaum: Mida näitab kalaseire Läänemerel ja Peipsil? Kes ning mis mõjutab kalasaake? Milline on looduslik käive ja vesiviljeluse osa ning mida mereteadlased veel uurivad?
- Evelyn Uuemaa ja Veronika Mooses: Milline on geograafide osa geoinformaatika ja Targa linna projekti arendamisel?
- Heiki Junninen: Milline on keskkonnafüüsikute osa kliimamuutuste põhjuste uurimisel ja milline on meie koostöö ses osas Soomega?
- Asko Lõhmus: Milline on meie keskkonna seis ja selle tulevik, mida ning kuidas hoida ja uurida ning kellega koos leida olulistele küsimustele vastused?
- Mark Fišel: Milline on meie IT areng, kuidas õpetada masinat tõlkima, mida suudab neurotõlke programm ning mille kallal töö käib?
- Tõnu Esko: Kui palju meil on geenidoonoreid ja võiks veel olla, mida teeb geenivaramu, kes ja kuidas neid proove kasutab ning hoiab, millist teavet on kogunud teadlased ja tagasisidet saanud doonorid ning millised on võimalikud arengud?
- Anu Reinart: Eestist kui kosmoseriigist,helkivate ööpilvede ja muu uurimisest,tudengisatelliidist ,kaugseirest,komeedipüüdurist ning koostööst Euroopa Kosmoseagentuuriga.
- Enn Lust: Millised on uute energiate salvestamise tehnoloogiad,uurimissuunad ning saavutused ja vesiniku osa ses valdkonnas?
- Karl Kruusamäe: Milliseid probleeme aitavad teadlased lahendada robotite arendamisel ja millised on sellealased suunad?
Kuula ka teiste valdkondade teadlasi