Henry Narits

Rally Estonia Challenge viis isejuhtiva auto ralliradadele sõitma

2023. aasta kevadsemestril osales 27 üliõpilast Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi isejuhtivate sõidukite labori korraldatud võistlusel Rally Estonia Challenge, mille käigus pandi isejuhtiv auto Eesti väiksematel teedel sõitma.

Autot juhtivat tehisnärvivõrku oli vaja treenida andmete peal, mis sisaldas 500 km salvestusi WRC Rally Estonia katsetelt. Rallirajad pakuvad inimestele piisavalt väljakutset ja annavad seetõttu ka masinale ette nõudliku võrdlusbaasi – just seetõttu otsustati võistluses kasutada ralliradasid.

Mudelite hindamine toimus kahes etapis. Esmalt hinnati üliõpilaste poolt treenitud närvivõrgumudeleid Vista simulatsioonimootoris. Lahendusi, mis simulatsioonis toimisid, oli võimalik ka päris ralliradadel isejuhtiva autoga katsetada.

Siit leiad põhjaliku info võistluse kohta.

Tulemused

1. koht – meeskond Anything
Grayson Felt
Anish Shrestha
Ali Maharramov

Loe siit 1. koha meeskonnas blogipostitust

2. koht – meeskond Snake

Thomas Metral
Paul Pelletier
Florian Bergere

Loe siit 2. koha meeskonna blogipostitust.

3. koht – meeskond RallyPilot
Pavlo Pyvovar
Yuliia Siur
Nikita Fordui
Mert Bektas

Loe siit 3. koha meeskonna blogipostitust.

Mobiilsus ja üritused

Klassiruumi pilt