Autor:
Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli uus virtuaaltuur viib ülikoolielu keskele

Tartu Ülikooli uuendatud virtuaaltuur aadressil virtualtour.ut.ee annab kõigile huvilistele võimaluse tutvuda ülikooli õppe- ja teaduskeskkonnaga 360-kraadiste fotode kaudu, mis loovad realistliku pildi ülikooli igapäevaelust ja pakuvad võimalust sellest osa saada. Eesti- ja ingliskeelne virtuaaltuur on põnev nii tulevastele üliõpilastele, ülikooli külalistele kui ka teistele huvilistele. 

Tartu Ülikooli eelmise virtuaaltuuri tehniline lahendus valmis 2015. aastal ja toona oli see Euroopas ainulaadne. Kiiresti arenev ülikool ja ühiskond eeldavad aga materjalide pidevat kaasajastamist. Uus virtuaaltuur on nagu ülikooli visiitkaart, mis kajastab selle uuenduslikkust, maailmatasemel õppekeskkonda ja teaduspotentsiaali ning tutvustab eri valdkondi, instituute ja teisi ülikooliga seotud üksuseid, näiteks ühiselamuid, muuseume ja raamatukogu. Nii arvutist kui ka nutiseadmest vaadatavat tuuri saab kasutada enda valdkonna, instituudi, üksuse, õppekeskkonna või muu tegevuse tutvustamiseks juba enne, kui ülikooli saabutakse.

Virtuaaltuuri projektijuhi Pille-Riin Makilla sõnul oli keeruline kogu rahvusvahelise rahvusülikooli omapära ja mastaapsust ühte tuuri koondada. Tartu Ülikooli hooned ei asu kompaktselt ühes kohas, vaid paiknevad Tartus eri linnaosades ning lisaks Tallinnas, Pärnus, Narvas ja Viljandis. Samuti oli raske otsustada, kuidas kogu infot kuvada – kas instituudi- või majapõhiselt. Mitmes õppehoones tegutseb rohkem kui üks instituut või üksus, samuti on mitmel instituudil mitu õppe- ja teadushoonet. Viimaks oli oluline silmas pidada, millist infot vajavad tulevased üliõpilased ja saabuvad külalised kõige rohkem. Valminud virtuaaltuur on teadaolevalt Euroopa suurim, hõlmates 40 õppehoonet ja üle 160 asukoha viies linnas,“ rääkis Pille-Riin Makilla.

Virtuaaltuuri kõik 164 fotot on 360-kraadised ning need on pildistatud õppe- ja teadustöö tegemise ajal, et näidata paremini ülikooli igapäevaelu. Lisaväärtust pakuvad kõikidele asukohtadele lisatud kirjeldused ja viited ülikooli veebilehtedele, kust saab konkreetse üksuse kohta rohkem lugeda.

Uue tuuri suurim väärtus on selle kasutusmugavus. Menüü võimaldab liikuda kiiresti eri linnade ja kohtade vahel. Tuuri kaardiliidese abil saab näha ka hoonete asukohti ja vahemaid. Eriti tähelepanelik virtuaaltuuril käija leiab ka ülikooli maskoti Tiksu teadmisi omandamas.

Virtuaaltuuri arendaja on Procontent OÜ, kes on loonud virtuaaltuuri mh Aalto Ülikoolile ja mitmele teisele Eesti kõrgkoolile. Aalto Ülikooli virtuaaltuur pälvis ka mitmesuguseid auhindu.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Approaches to explore observed and dark diversity in study areas of various spatial scales.

Bruno Paganeli kaitseb doktoritööd „Dark diversity methods for prioritization of areas and species in nature conservation“

Vere annetamist illustreeriv kujundus

Tule 26. novembril doonoripäevale!

Professor Piia Post

Piia Post: temperatuuritõusu piirab uue tehnoloogia asemel mõtteviisi muutus