Gabriela Urm

Tehnoloogiainstituudi direktoriks valiti taas Reet Kurg

25. jaanuaril valis Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi nõukogu aastateks 2024–2026 instituudi direktoriks praeguse juhi, molekulaarse biomeditsiini professori Reet Kure, kelle uus ametiaeg algab 1. veebruaril.

Järgmise kolme aasta jooksul soovib Kurg hoida tehnoloogiainstituudis tehtava teadustöö kõrget rahvusvahelist taset ning jätkata koostööd teiste teadus- ja arendusasutuste ning eraettevõtetega. Oluline on suurendada teadusrahastuse laiapõhjalisust, et tagada instituudi kestlik ja pidev areng. Suurt rõhku pannakse uue põlvkonna teadlaste ja inseneride õpetamisele kõigil kolmel õppeastmel.

Professor Kure sõnul on instituudi jaoks aina tähtsam panustada ühiskonda teadus- ja arendustöö kaudu. „Selle saavutamisel on meie tugev külg teadustöö erialadevahelisus, tänu millele luuakse uudseid lahendusi,“ selgitas ta. Lisaks soovib Kurg edendada instituudi töötajate heaolu. „Tehnoloogiainstituudi kõige suurem väärtus on meie inimesed. Töötajate head suhted, koostöö ja üksteise toetamine nii headel kui ka keerulistel aegadel on väga tähtis,“ rääkis Kurg.

Reet Kurg juhib tehnoloogiainstituuti alates 2018. aastast. 2021. aastal valiti ta molekulaarse biomeditsiini professoriks.

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Clevon ja Isejuhtivate Sõidukite Labor lõid koostöös käed

Clevoni ja Tartu Ülikooli koostöö tulemusel on TÜ isejuhtivate sõidukite labori katseautot nüüd võimalik kaugjuhtida