Velle Tolli sõnul oleme trajektooril, kus kliimamuutused kujutavad nii loodusele kui ka inimesele suurt ohtu ja kasvuhoonegaaside heitkoguseid on vaja vähendada senisest kiiremini.
Rahvusvahelise kliimapaneeli (IPCC) sünteesiraporti valguses on Eestil vaja senisest konkreetsemat tegevusplaani, kuidas kliimamuutusi pidurdada ja tagajärgedega kohaneda.
12. aprillil toimub teist korda tudengikonverents. Sel korral keskendutakse kestliku arengu teemadele.
Stargate Hydrogen ja Tartu Ülikool on edukalt lõpetanud ühise arendusprojekti esimese etapi, kus keskenduti Stargate’s sünteesitud uudsete katalüsaatormaterjalide elektrokeemilisele testimisele.
29. märtsil kell 15.00-17.00 toimub Tartu Loomemajanduskeskuses Tartu Ülikooli kestliku arengu keskuse seminar „Roheline elukeskkond – kas kulu või (vaimse) tervise kindlustus“.
21. märtsil kell 16.15 peab Tartu Ülikooli taastamisökoloogia professor Aveliina Helm ülikooli aulas inauguratsiooniloengu „Kas loodust saab taastada?“
Me ei ole loodusest veel niivõrd eemaldunud, et võiksime arvata, et meile sobiv keskkond erineb väga palju looduslikele liikidele sobivast keskkonnast.
Negavatt on 18–30-aastastele noortele mõeldud konkurss, mille käigus otsitakse toote-, teenuse- või kampaaniaideid, mis aitavad säästa ressursse ja hoida looduskeskkonda.
Kutsume osalema 22./23. õa kevadsemestril magistri- ja doktoriastmele mõeldud vabaaines Jätkusuutlikkus ja tasaareng (6 EAP), mis tutvustab tasaarengu mõttevoolu.
Pariisi kliimaleppega seatud eesmärkide saavutamine on väga keeruline, ütles Tartu Ülikooli atmosfäärifüüsika kaasprofessor Velle Toll "Välisilmale" antud intervjuus.