Astronoomia professor Elmo Tempel valiti akadeemikuks

Täna, 8. detsembril valis Eesti Teaduste Akadeemia oma ridadesse neli uut akadeemikut. Astronoomia ja astrofüüsika akadeemikuks valiti Elmo Tempel, kes on Tartu Ülikooli astronoomia professor ning Tartu observatooriumi galaktikate füüsika ja kosmoloogia osakonna juhataja.

Elmo Templi peamised uurimissuunad on seotud galaktikate kujunemisprotsessidega, universumi suuremastaabiliste struktuuride kaardistamisega, nende struktuuride ja galaktikate arengu vaheliste seostega ning tumeaine päritolu väljaselgitamisega.

"Käesoleva sajandi ühiskond võiks suuresti tugineda teaduspõhisele maailmapildile. Kõik teadlased, kuid eriti akadeemikud saavad selles tugevalt kaasa rääkida," sõnas Tempel enne akadeemikute valimist antud intervjuus.

Peale Templi valiti teaduste akadeemiasse veel kolm liiget: kultuuriajaloo akadeemikuks sai Marek Tamm (Tallinna Ülikool), rahvatervise akadeemikuks Maris Laan (Tartu Ülikool) ning tehnika- ja arvutiteaduste akadeemikuks Dmitri Vinnikov (Tallinna Tehnikaülikool).

Akadeemikuks valituks loetakse kandidaat, kelle poolt hääletab vähemalt 2/3 hääletuses osalenud akadeemikuist, kuid seejuures mitte alla poole üldkogu arvestuslikust koosseisust. Uute akadeemikute valimised kuulutas teaduste akadeemia välja tänavu mais ja kandidaatide esitamise tähtaeg oli 1. oktoober. Kokku kandideeris akadeemikuks 20 teadlast.

Loe täpsemalt Teaduste Akadeemia kodulehelt.

Barlova teadusõhtu

Barlova teadusõhtul räägivad NASA teadlased eksoplaneetide murrangulistest avastustest

Ahto Salumets kaitseb doktoritööd „Bioinformatics analysis of various aspects in immunology“

3. mail kell 12.15 kaitseb Ahto Salumets informaatika erialal doktoritööd „Bioinformatics analysis of various aspects in immunology“.
Energiatehnoloogia

Ülikool toob Ida-Virumaale tippspetsialiste ja tulevikutehnoloogiaid