Autor:
Age Poom

Professor Harvey Milleri avalik loeng „Miks on üleminek kestlikule liikuvusele nii raske?“

Juba teist kevadet kutsub TÜ mobiilsusuuringute labor kõiki kestliku liikuvuse ja linnaruumi teemadest huvitatud inimesi kuulama avalikku veebiloengute sarja „Liikuvusanalüüs ja planeerimine inimmõõtmeliste linnade jaoks“. 

13. aprillist 19. maini toimuva loengusarja raames otsime vastust küsimusele, kuidas toetada sotsiaalselt ja keskkondlikult kestlikku liikuvust ja linnaruumi kujundamist liikuvusanalüüsi ning transpordi- ja ruumiplaneerimise abil. Loengutes käsitletakse transpordipoliitikat, sotsiaalse muutuse juhtimist, kättesaadavuse kontseptsiooni, transpordi ja liikuvuse sotsiaalseid, keskkonna- ja terviseaspekte, liikumisviiside eripärasid ja lõimimist ning uusi liikuvusanalüüsi ja transpordiplaneerimise andmekogusid ja meetodeid. Loengutega astuvad üles liikuvuse ja transpordiplaneerimise eksperdid ja teadlased nii Eestist kui ka välismaalt.

Image
Harvey Miller, Ohio Ülikool

Koostöös USA saatkonnaga Eestis peab Ohio Osariigi Ülikooli professor Harvey Miller ingliskeelse loengu „Miks on kestlikule liikuvusele üleminek nii raske? Mõni tähelepanek tuleviku kohta“. U.S. Speaker Programi kuuluv avalik loeng toimub reedel, 14. aprillil kell 13.00 Teamsis

Loengusarjale saab registreeruda kuni selle lõpuni ja loengute lingid saadetakse registreerunutele e-postiga.

Lisateavet loengute kohta ja 2022. aasta loengute salvestised leiab sarja lehestikust.  

Loengusarja ajakava

13. aprill kella 12.15–13.30 Elias Willberg (Helsingi Ülikool), „Understanding the sustainability of cities with accessibility and mobility analyses“ (ingl) 

14. aprill kella 13.00–14.00 prof Harvey Miller (Ohio Osariigi Ülikool), „Why is sustainable mobility so hard? Some observations on the paths forward“ (ingl) 

20. aprill kella 12.15–13.30 Mari Jüssi (Transpordiamet), „Ühistranspordi korraldamine“ 

27. aprill kella 12.15–13.30 kaasprof Margit Keller (Tartu Ülikool), „Suur siire Eesti liikuvussüsteemis: milliseid muutusi peetakse vajalikuks ja võimalikuks?“    

4. mai kella 12.15–13.30 prof Hans Orru (Tartu Ülikool), „Kuidas mõjutavad liikumisvalikud linnakeskkonnas meie tervist?“ 

11. mai kella 12.15–13.30 Õnne Kask (Hendrikson & Ko, Tallinna Ülikool, Groningeni Ülikool), „Liikuvusuuringute koostamise ja rakendamise praktika Eestis“ 

18. mai kella 12.15–13.30  kaasprof Huyen Le (Ohio Osariigi Ülikool), „How do activity space and exposure to environmental risks affect well-being?“ (ingl) 

19. mai kella 12.15–13.30 dr Karl Saidla (Tartu Ülikool) „Active transportation policy – what, why, how?“ (ingl) 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Sarnaselt hobusetõugudele sobivad mõned pärmiliigid ja selle tüved teatud ülesannete täitmiseks teistest paremini. Autor/allikas: Maarja Liiv/Tartu Ülikool

Uudne meetod aitab leida kohalikust pärmirikkusest parimad töörügajad

Toivo Maimets 15.09.2024 teaduskommunikatsiooni konverentsil.

Toivo Maimets: teadus on viis, kuidas otsida tõde

Tartu Ülikooli Narva kolledž

JÄRELVAATA: Õiglase Ülemineku Foorumil visandatakse Ida-Virumaa tulevikku