Autor:
Valdek Laur

Linnupesade sari: looduslike ja sünteetiliste helide maailma loob duo Varm & Correia

Kolmandas linnupesas loob duo Varm & Correia võnkelise keskkonna, kus ühendatakse loomulikud ja sünteetilised helid. Kontsert toimub neljapäeval, 6. juunil kell 21 Tartu Ülikooli botaanikaaias. Üritus on tasuta.

Image
Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Rahvusvahelise duo Varm & Correia koosseisu kuuluvad Taavi Varm ja Nuno Correia. Nende eesmärk on kombineerida looduslikke ja sünteetilisi helisid ühtseks kõlamaastikuks, mis loob erinevaid ruume ja lugusid. Duo ärgitab mõtlema inimeste, tehnoloogia ja looduse vaheliste suhete üle.

Taavi Varm on Tallinnast (Eesti Kunstiakadeemia) pärit meediakunstnik ja teadlane, kelle taustaks on etenduskunst ja videokunst.

Nuno Correia on Portugalist pärit interaktsioonidisaini valdkonna akadeemik (Tallinna Ülikool) ja audiovisuaalsele eksperimentaalsetele etteastetele spetsialiseerunud meediakunstnik.

Linnupesade sari kuulub Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivali loovprogrammi, mis on osa Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Korraldaja võib üritusel teha pilte, videoid ja helisalvestisi ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks. 

Õpilane teeb loodusvaatlusi

Esimesel loodusvaatluste minimaratonil tehti üle 2200 vaatluse

Koor vaatab Kaljo Põllu motiivi

Tartu lodjakojas esietendub multimeedialavastus „Emajõe sünd“

Üritused Tartus - Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed

Rahvusvahelisel kontserdil Linnujämmil esinevad Tartu Lodjakojas üle-euroopalised rahvuslinnud, muusikud ja luuletajad