Loodusteadused 220

Loodusteadusi hakati Tartu Ülikoolis õpetama aastal 1802 kui taasavati ülikool Tartus. Loodusteadused kuulusid filosoofiateaduskonna koosseisu, mis oli üks neljast teaduskonnast õigus-, arsti ja usuteaduskonna kõrval.

Sündmused 2022. aastal

Konverentsid ja muud üritused:

Pidunädal:

9. mai loodusmuuseumi ja loodusteaduste õpetamise algust kajastava näituse ning pidunädala avamine loodusmuuseumi ees pargis.

Temaatilised õhtud loodusmuuseumis:

  • 9. maiLoodus ja kirjandus“: kohtumine kirjanik Tõnu Õnnepaluga. Õhtu teises pooles mängib kitarri ja loeb koos Tõnuga luulet näitleja Pääru Oja.
  • 10. maiLoodus ja kunst“: kunstiteadlase Kadri Asmeri loeng loodustemaatikast kujutavas kunstis ja Ilmar Malini seinamaalist „Strata vitae“ / „Elu kihid“). Õhtu teises pooles esitab ühendus LUULEIN (vokaal – Jaan „Luulur“ Malin; flööt – Leonora Palu; viiul – Indrek Palu) Loodusmuuseumile pühendatud  improvisatsioonilise teose „Strata Vitae“.
  • 11. maiLoodus ja rändamine“: reisimees Tiit Pruuli jätkuvast „Admiral Bellingshauseni“ Arktika ekspeditsioonist ja koostööst loodusmuuseumiga. (Õhtu muusikaline osa selgumisel)
  • 12. maiLoodus ja muusika“: helilooja Märt-Mattis Lille loengkontsert loodushäältest heliloomingus (kuni juunini kestva viieosalise Linnujämmi sarja avaüritus). Õhtu lõpetab tema teose „Lindudele“ (suur trumm – Vambola Krigul (ERSO) ja fonogramm) ettekanne.
  • 13. mai „Loodus ja film“: kohtumine filmi „Fred Jüssi. Olemise ilu“ autori Jaan Tootseni ja loodushäälte salvestaja Veljo Runneliga. Õhtu teises pooles Robert Jürjendali improvisatsioond kitarrile ja loodushäältele.

14. mai Piduõhtu

#ülikoolist
Allkirjastamine stock photo

Tartu Ülikool ning Haridus- ja Teadusministeerium sõlmisid kõrghariduse rahastuskokkuleppe

#kultuur #teadus #ühiskonnale #ülikoolist
Emakeelepäeva sõnapilv 3

JÄRELVAADATAV: Emakeelepäeval räägitakse kaasavast keelepoliitikast ja eesti keele õppimisest ning antakse üle ülikooli keeleteo auhind

#ülikoolist

Taastamisökoloogia professori Aveliina Helmi inauguratsiooniloeng

Tartu Ülikooli taastamisökoloogia professor Aveliina Helm peab oma inauguratsiooniloengu „Kas loodust saab taastada?“ teisipäeval, 21. märtsil kell 16.15 ülikooli aulas.