Skip to main content

Loodusteadused 220

Loodusteadusi hakati Tartu Ülikoolis õpetama aastal 1802 kui taasavati ülikool Tartus. Loodusteadused kuulusid filosoofiateaduskonna koosseisu, mis oli üks neljast teaduskonnast õigus-, arsti ja usuteaduskonna kõrval.

Sündmused 2022. aastal

Konverentsid ja muud üritused:

Pidunädal:

9. mai loodusmuuseumi ja loodusteaduste õpetamise algust kajastava näituse ning pidunädala avamine loodusmuuseumi ees pargis.

Temaatilised õhtud loodusmuuseumis:

  • 9. maiLoodus ja kirjandus“: kohtumine kirjanik Tõnu Õnnepaluga. Õhtu teises pooles mängib kitarri ja loeb koos Tõnuga luulet näitleja Pääru Oja.
  • 10. maiLoodus ja kunst“: kunstiteadlase Kadri Asmeri loeng loodustemaatikast kujutavas kunstis ja Ilmar Malini seinamaalist „Strata vitae“ / „Elu kihid“). Õhtu teises pooles esitab ühendus LUULEIN (vokaal – Jaan „Luulur“ Malin; flööt – Leonora Palu; viiul – Indrek Palu) Loodusmuuseumile pühendatud  improvisatsioonilise teose „Strata Vitae“.
  • 11. maiLoodus ja rändamine“: reisimees Tiit Pruuli jätkuvast „Admiral Bellingshauseni“ Arktika ekspeditsioonist ja koostööst loodusmuuseumiga. (Õhtu muusikaline osa selgumisel)
  • 12. maiLoodus ja muusika“: helilooja Märt-Mattis Lille loengkontsert loodushäältest heliloomingus (kuni juunini kestva viieosalise Linnujämmi sarja avaüritus). Õhtu lõpetab tema teose „Lindudele“ (suur trumm – Vambola Krigul (ERSO) ja fonogramm) ettekanne.
  • 13. mai „Loodus ja film“: kohtumine filmi „Fred Jüssi. Olemise ilu“ autori Jaan Tootseni ja loodushäälte salvestaja Veljo Runneliga. Õhtu teises pooles Robert Jürjendali improvisatsioond kitarrile ja loodushäältele.

14. mai Piduõhtu

#ülikoolist
Tartu Ülikooli peahoone suvel lippudega vaade paremalt küljelt

Tartu Ülikool ootab kandideerima väliseesti külalisprofessori stipendiumile

Jaga
10.05.2022
#ülikoolist
President loodusmuuseumis

Eesti Vabariigi president Alar Karis andis üle esimesed Gottfried Albrecht Germanni märgid

Jaga
25.04.2022
#ülikoolist
Peahoone Ukraina riigilipu värvides, foto Andres Tennus

Ülikoolipere on oodatud Vene-Ukraina sõja teemalisse vestlusringi

Jaga
29.03.2022