Triin Rosin

Tõejärgsuselt tõepõhisusele: Väljakutsed haridusele ning võimalikud lahendused

6. oktoobril toimus Tartus Tartu Ülikooli (TÜ) Ökoloogia ja maateaduste instituudis konverents “Tõejärgsuselt tõepõhisusele: Väljakutsed haridusele ning võimalikud lahendused”.

Tõejärgsusega seotud probleemidega (väärinfo levik, usalduse vähenemine teaduse vastu jms), hakkamasaamiseks on EL programmi „Erasmus+“ projektis EVIDENCE (2020–2023) pannud seljad kokku Tartu, Umeå ja Küprose ülikooli haridus-, loodus-, rahvatervise- ja kultuuriteadlased ning António Arroio Kunstikeskkooli ja Kuressaare Ametikooli multimeedia- ja disainieksperdid.

Konverentsi avas mõtlemapaneva sõnavõtuga HTM-i teadus- ja arendustegevuse ning kõrg- ja kutsehariduse poliitika asekantsler Renno Veinthal, milles ta tõi välja kõige uuemad infoühiskonna väljakutsed, sh probleemid ja võimalused, mis on seotud tehisintellekti järjest laialdasema kasutuselevõtuga. Ta tõdes, et enesestmõistetavalt ootab üldsus  lahendusi eelkõige hariduse valdkonnast ning pani muude hariduslike lahenduste hulgas suured lootused kokkutulnud loodusteaduste õpetajatele.

Loe edasi miks?ee-st

Pilt "Krahv Ludwig August Mellini eestvõttel avaldatud Liivimaa atlasest

Mellini atlas jõudis Maa-ameti kaardiserverisse

Kevadine pilt Tahkuna loodusest