Andres Tennus

Toomas Asser: tudengid tänavatele! Praegused õppetoetused pole inimlikud

Eesti üliõpilased on töö- ja koolipinge all murdumas, valik aga tööl mitte käia on vaid vähestel ning kui tudengitoetused ei tõuse, on õppimisele täielikult pühendunud tudeng Eestis haruldus, kirjutab Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser.

Loe artiklit Eesti Päevalehe veebilehelt.

Loe lisaks ka Postimehe artiklit, kus Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk kirjutab sellest, et magistriõppe tudengite arv langeb kolinal, sest kui riik kõrghariduse andmist veel vähegi toetab, siis selle omandamist peaaegu mitte, mistõttu ei ole üliõpilastel võimalik õppida ilma tööl käimata, aga nõnda jaks ühel päeval raugeb.

Exohost muster - Tartu observatoorium - Tartu Ülikool

30. aprillini saab kandideerida planeedipopulatsioonide teemalisse suvekooli

Mikrosatelliitide suvekool

Tartus tuleb mikrosatelliitide planetaarteaduses kasutamise suvekool