TÜ genoomika instituudi direktoriks valiti taas Mait Metspalu

Tartu Ülikooli genoomika instituudi nõukogu kinnitas genoomika instituudi direktoriks kolm aastat sama ametit pidanud professor Mait Metspalu.

Mait Metspalu sõnul jätkab ta ametis senitehtud tööd ning valdkonda eesootavate katsumuste lahendamist. „Geneetika ja genoomika instituut on astumas sümboolselt suurt sammu. Oleme aastakümneid andnud oma panuse geeniteaduse arengusse ja hoiame seda lippu jätkuvalt kõrgel. Meie uus suur ülesanne on panustada nüüd sellesse, et kogu see hea teadus ühiskonda ja inimesteni tagasi jõuaks. Mul on hea meel jätkata selle väga võimeka meeskonna juhtimist, kes nende mõlema eesmärgi täitmiseks teevad igapäevaselt oma tööd suure kirega,“ sõnas värskelt ametisse tagasi valitud Metspalu.

Mait Metspalu on sündinud 1975. aastal. Tal on doktorikraad molekulaarbioloogia ja evolutsiooni erialal. Aastatel 2010–2014 oli Metspalu Eesti Biokeskuse teadusdirektor ning 2014–2017 direktor. Eesti Biokeskuse ja TÜ Eesti geenivaramu liitumise järel 1. jaanuaril 2018 oli ta üks instituudi asedirektoritest. Alates 2018. aasta 1. juunist on ta olnud genoomika instituudi direktor.

Genoomika instituudi juhtkonda kuuluvad lisaks instituudi direktorile ka asedirektorid ja biopanga juhataja.

Genoomika instituudi direktori uus ametiaeg algab 1. veebruaril 2021 ja kestab kolm aastat.

Lisateave:
Mait Metspalu
TÜ genoomika instituudi direktor
mait.metspalu@ut.ee