Andero Kalju

Riinu Härmas: Eesti on ideaalne koht tulevikukütuse vesiniku tootmiseks

Eestil on paari ettenägeliku sammuga võimalus asuda tootma tulevikukütust vesinikku märksa odavamalt ja rohelisemalt, kui seda praegu kogu maailmas tehakse, leiab intervjuus Fortele Tartu Ülikooli keemia instituudi keemik Riinu Härmas.

Härmas leiab, et jätkusuutlik majandus Eestis ei ole võimalik ilma vesinikuta. Ta toob muu hulgas näite, et vaid poolest klaasist veest saab toota piisava koguse vesinikku, et läbida autoga ühe kilomeetri.

Alustame kõige lihtsamast: milleks on üldse vaja vesinikku põletada? Miks me sellele nii palju tähelepanu pöörame, meil on ju gaas, nafta, põlevkivi ja pelletid – milleks veel vesinik? Loe edasi Fortest.

Riinu Härmas teeb ettekande 17. ja 18. novembril toimuval Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna konverentsil „Loodusteadlased kestlikust arengust: mis värvi on tulevik?“, kus võetakse kokku 220 aastat loodusteaduste õpetamist ülikoolis ja vaadatakse tulevikku. Vaata konverentsi veebis.

#teadus
Loodusfoto (T.Müürsepp)

Kliimateadlane Velle Toll: Eesti võib magada maha viimasegi šansi, kuidas kuumeneval maakeral ellu jääda

#teadus #ühiskonnale