Autor:
Pixabay

Eesti vesinikupäevadel tutvustatakse vesinikumajanduse arengut ja rohetehnoloogia uuendusi

25.–26. mail Tartu Kammivabrikus toimuval Eesti vesinikupäevade ingliskeelsel konverentsil „Majanduskasvu sidumine kliimaeesmärkidega“ tutvustatakse vesinikumajandust ning vesinikuga seotud võimalusi ja uuendusi nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Üritusel löövad kaasa ka Tartu Ülikooli keemikud.

Tartu Ülikooli keemia instituudi juhi, füüsikalise keemia professori Enn Lusti sõnul on Tartu Ülikool vesinikutehnoloogia teadus- ja arendustöö eestvedaja Eestis. „Oleme Eesti Vesinikuoru asutajaliige ja pühendunud nii teadusuuringutele kui ka ekspertide koolitamisele taastuvenergia eri tehnoloogiasuundades,“ ütles Lust.

Konverentsi esimesel päeval räägib Tartu Ülikooli keemia instituudi füüsikalise ja elektrokeemia teadur Meelis Härmas vesinikutehnoloogia haridusest Tartu Ülikoolis. Ettekandes tuleb juttu ülikooli rollist rohepöördes ja tulevaste valdkonnekspertide koolitamisest – neid praegu veel napib. Härmas on eest vedanud ja koos keemia instituudi kolleegidega andnud menukat täiendusõppekursust „Vesinikutehnoloogia ja taastuvenergeetika alused“, millel on olnud kokku juba üle 600 osaleja.

Konverentsi teisel päeval püütakse töötubades leida parimaid kogemusi ja lahendusi vesinikumajandusega seotud küsimustes. Tartu Ülikooli füüsikalise keemia teadurite Ove Olli ja Riinu Härmase juhtimisel toimub töötuba hariduse, tööjõu, seadusandluse ja ohutuse teemadel.

Konverentsi demoalal on võimalik vaadata ja katsuda keemia instituudi vesinikupõhiseid seadmeid ning mekkida nendega valmistatud kohvi. Lisaks saab näha põnevat katset vesiniku ohutusest.

Konverentsi päevakava ja täpsema teabe leiab Eesti Vesinikuoru kodulehelt.

Vesinikupäevad toimuvad Tartu Kammivabrikus aadressil Teguri 28a. Osalemiseks tuleb registreeruda.

Eesti vesinikupäevi korraldab Eesti Vesinikutehnoloogiate Ühing Eesti Vesinikuoru koordinaatorina. Maailma esimene üleriigiline vesinikuorg asutati Tartu Ülikooli osalusel vesinikumajanduse hoogustamiseks 18. aprillil 2023 koostöös era- ja avaliku sektori organisatsioonidega. Eesti Vesinikuoru juhtrühma kuuluvad peale Tartu Ülikooli veel Alexela, Eesti Energia, Tallinna Sadam ja Tartu linn.

Elurikkus Tartu linnas

Aveliina Helm: muruhoolduses ei tohiks laskuda äärmustesse

Ruumiandmed

Geoinformaatikahuvilised arutlevad Tartus vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara laiema kasutuse üle

Adventurous City

Tänavateaduse sügiskool